Zagreb skupo prodao kožu Monpeljeu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Zagreb skupo prodao kožu Monpeljeu!

Zagreb skupo prodao kožu Monpeljeu!

Da je u značajnom usponu forme, PPD Zagreb je potvrdio i odličnom igrom na gostovanju favorizovanom Monpeljeu. Međutim, ona nije bila dovoljna da se iznenadi lider grupe A – 24:23 (14:12).

Francuski predstavnik je mnogo teže nego što se očekivalo slavio sedmu uzastopnu pobedu u elitnom takmičenju, dok je hrvatski šampion uprkos dobrom utisku ostao na četiri boda, osvojena remijima sa Elverumom i Meškov Brestom, odnosno trijumfom nad poslednjepomenutom ekipom, koja je ranije danas na volšeban način stigla do prve pobede.

Momci Ivice Obrvana držali su korak za rivalom do sredine drugog poluvremena, kada se domaćin odlepio na 20:15. Briljirao je Marin Šego među stativama, naročito u prvom poluvremenu tokom kojeg je 10 puta odbranio svoj gol. Međutim, Zagreb je imao snage da se vrati i učini sam finiš dramatičnim. Odlučujući faktor pobede francuskog tima bio je mladi Šveđanin Karl Valinius, koji je sačuvao pobedu postigavši poslednja tri pogotka za Monpelje, i to svaki put kada je gost prišao na gol zaostatka.

Valinius je poslednju dilemu razrešio golom za 24:22, 20 sekundi pre kraja. Čupić je imao vremena samo da ublaži poraz.

MONTPELLIER – PPD ZAGREB 24:23 (14:12)

MONTPELLIER FDI Stadium. Gledatelja 2.500. Suci: Pavičević i Ražnatović (Crna Gora)

MONTPELLIER: Šego 2 (13), Bolzinger, (0+1) Berthier, Villeminot 2, Gudmundsson 2, Descat 2 (1), Pellas 3 (3), Bos 2, Bataille, Panić 2, A. Lene, Porte 2, Y. Lenne 1, Wallinius 5, Načinović 1. Trener: Patrice Canayer

PPD ZAGREB: M. Mandić (2), Slavić (7); Šipić, Vistorop 3, Čavar 4 (4), Klarica 2, Gojun, Srna 3, Klis, Musa, Matanović 1, Čupić 5 (3), Ravnić, Hrstić 2, Obranović 2, Grahovac. Trener Ivica Obrvan

SEDMERCI: Montpellier 4 (4), PPD Zagreb 7 (6)

ISKLJUČENJA: Montpellier 12 minuta (Moscarielo 4, Načinović 14, Gudmundsson 20, Wallinius 33, 53, Porte 34), PPD Zagreb 10 minuta (Srna 8, Ćavar 13, Obranović 21, Klarica 27, Gojun 42)