Željko Babić: Tužan sam i ponosan u isto vreme! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Željko Babić: Tužan sam i ponosan u isto vreme!

Željko Babić: Tužan sam i ponosan u isto vreme!

Težak poraz doživeo je Eurofarm Pelister na ovosezonskom evro debiju, s obzirom da je tri minuta pre kraja gostovanja u Gudmeu vodio sa 29:27. Danski tim je finiširao serijom 3:0, ponajviše zahvaljujući golmanu Hagenu, i osvojio prve bodove u grupi D EHF Lige Evrope.

Očekivano, poraz nije lako pao strategu tima iz Bitolja Željku Babiću, ali je svima koji su gledali utakmicu jasno da Hrvat i te kako ima čime da bude zadovoljan kada je igra u pitanju.

-Tužan sam, ali u isto vreme i jako ponosan zbog hrabre igre mog tima. Bili su jako čvrsti u odbrani i odlično su se snalazili u nezgodnim situacijama. Neophodna je ogromna doza koncentracije da se svih 60 minuta odigra na takvom nivou. Imali smo šansu za remi, ali isprečio se njihov golman. Zadovoljan sam nastupom, s obzirom da je ovo naš prvi zvaničan meč nakon osam meseci pauze. Moram da pohvalim našeg drugog golmana Trajkovskog, koji je sjajno branio. Nadam se da će biti bolje u narednim mečevima – rekao je Babić nakon poraza u Danskoj.