Nemci bolji od Mađara u derbiju dana! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaFRANCE 2017 Nemci bolji od Mađara u derbiju dana!

Nemci bolji od Mađara u derbiju dana!

U derbi meču prvog kola grupe C na Svetskom prvenstvu u Francuskoj, reprezentacija Nemačke savladala je Mađarsku rezultatom 27:23 (16:11), najviše zahvaljujući sjajnom nastupu u prvom poluvremenu, i fantastičnoj partiji golmana Hajnevetera u nastavku.

Aktuelni prvak Evrope je bio mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, a terensku nadmoć krunisao je u finišu te deonice, kada je serijom 8:2 stigao do maksimalnih 16:9. Briljirao je Uve Genshajmer – uprkos tome što mu je nedadvno preminuo otac, kapiten je utakmicu otovorio sa sedam pogodaka iz isto toliko pokušaja (pet iz sedmerca).

Ipak, od tog trenutka je krenuo period mnogo bolje igre izabraika Ćavija Sabatea. Nemci nisu dali gol punih devet minuta, od 28. do 37, a samo zahvaljujući odbranama Silvija Hajnevetera, rezultat nije bio izjednačen.

Četa Dagura Sigrudsona je održavala od jednog do tri gola prednosti sve do kraja meča. Poslednji nalet Mađari, odbio je desni bek Kai Hafner sa nekoliko uzastopnih golova, u trenucima kada se rezultat lomio.

NEMAČKA – MAĐARSKA 27:23 ( 16:11)