Igor Vori o preranoj eliminaciji: Nama je najteže - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Igor Vori o preranoj eliminaciji: Nama je najteže

Igor Vori o preranoj eliminaciji: Nama je najteže

Kapiten reprezentacije Hrvatske, Igor Vori, ponovio je neke stavke iz poraza od Poljske u četvrtfinalu SP 2015 pred duel sa Nemačkom u razigravanju od petog do osmog mesta – u petak od 14 časova po našem vremenu:

-Vjerujte nama je najteže u ovom trenutku, no najvažnije je da se probamo u glavi dignuti. To sam i jučer rekao da probamo zaboraviti ovu utakmicu što će biti jako teško, gotovo i nemoguće. Sigurno je da smo mi sami to najviše željeli i sami znamo koji smo put prošli da bi došli do borbe za polufinale. Nažalost, nismo uspjeli, ali ono što nas čeka u petak to moramo u ovom trenutku smatrati našim finalom jer borba za domaćinstvo za kvalifikacije za Olimpijske igre je važna i bilo bi lijepo osigurati to. Turnir nije isto završiti porazom ili pobjedom, ja bih htio ponoviti da čestitam suigračima na svemu napravljenom do sada i oni su za mene pravi borci. Pogotovo radi mladih dečki trebamo pozitivno sada gledati sve iako je to sve jako teško sada, svi su imali velika očekivanja, ali ne trebamo se predavati i spuštati glavu dolje, trebamo se još više primiti posla i nadam se najboljem.

Kazao je Vori i što je nedostajalo Hrvatskoj da pobedi u četvrtfinalu, ali je i najavio susret s Nemačkom:

-Jučer je nedostajalo da budemo jedna prava momčad, to nismo bili svih 60 minuta. Odigrali smo 20 minuta drugog poluvremena stvarno odlično, nedostajao sam ja kao najiskusniji i najstariji, nedostajao je i Duvnjak, žao nam je zbog toga. No, ovaj turnir za nas nije gotov, još imamo dvije jako važne utakmice i pobjedom se trebamo oprostiti od Katara. Uz vašu pomoć, koja nam je sigurno potrebna, nadam se da ćemo u tome uspjeti.

-Sigurno je da su Nijemci u lakšoj poziciji, oni su došli s pozivnicom i praktički su skoro došli u borbu za medalju. To je mlada momčad koja je skroz promijenila svoju generaciju, ima novog trenera, mnogo je napredovala i najvažnije je da su sigurni da u ovome vide priliku za dizanje svog reprezentativnog rukometa koji posljednjih nekoliko godina nije bio na razini. U petak to žele dokazati i protiv nas, no nadam se da im mi to nećemo dozvoliti. Najvažnije je da se što bolje spremimo za njih, gledali smo ih dvije utakmice u skupini, to je mlada momčad koja igra 5-1 obranu s prelaskom u 6-0. Mnogo trči i igra tipičan njemački rukomet. Tu im je i Lichtlein koji stvarno brani odlično i najvažnije je da se mi probamo dignuti i da odigramo najbolju moguću utakmicu na turniru svih 60 minuta.