Maestralni Gajić osvetio Sloveniju - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Maestralni Gajić osvetio Sloveniju

Maestralni Gajić osvetio Sloveniju

Za razliku od jučerašnjeg meča ptoriv Čilea, reprezentacija Slovenije je protiv Belorusiju od početka pokazala svoju snagu. Na krilima fenomenalnog Dragana Gajića. strelca golova, ekipa Borisa Denića je vrlo rano nokautirala rivala i slavila sigurnu pobedu, 34:29 (17:8). Tako se ova selekcija osvetila Belorusima za eliminiciju u baražu za EURO 2014 u Danskoj.

Sjajna serija Slovenaca, tokom koje Belorusija 10 minuta nije dala gol, odvela ih je na 11:5. Briljirao je nepogrešivi Dragan Gajić sa realizacijom 7/7 do tog trenutka, a vrlo raspoložen je bio i golman Škof, pa je do odmora Slovenija stekla ogromnih 17:8. U srugom delu, Belorusija je zaigrala nešto angažovanije, ali nije uspela da ozbiljnije ugrozi prednost protivnika. Tim Jurija Ševcova je smanjio na 31:28 u 57. minutu, ali vremena za preokret nije bilo. Meč je obeležio Dragan Gajić sa 15 golova iz 16 pokušaja (6/6 sa sedmerca).