MUČENJE PA BLICKRIG: Slovencima 10 minuta dosta za +13 - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 MUČENJE PA BLICKRIG: Slovencima 10 minuta dosta za +13

MUČENJE PA BLICKRIG: Slovencima 10 minuta dosta za +13

SLOVENIJA – ČILE 36:23 (16:14)

Slovenskoj je reprezentaciji pripala čast da kao prva na Svjetskom prvenstvu igra u dvorani vrlo komplicirana imena Ali Bin Hamad Al Attiya Arena poznatijoj običnom puku kao Al Sadd. Protivnik nije bio pretjerano atraktivan; reprezentacija Čilea jedva je uhvatila vlak za Katar na ne pretjerano moćnom Panameričkom prvenstvu.

Unatoč ogromnoj razlici u kvaliteti vidljivoj na papiru, prvo je poluvrijeme pokazalo potpuno drugačiji razvoj situacije. Kao što se to obično i događa ex-Yu ekipama na otvaranju prvenstava protiv egzotičnih ekipa, teško se pronalazi motiv da bi se odigralo barem donekle kvalitetno. Deničev je tim to prvenstveno pokazao pred svojim vratima gdje nije mogao povezati dvije kvalitetne reakcije pa mu je i jedan od nominalno naslabijih timova na prvenstvu u prvom dijelu uspio postići 14 pogodaka. Srećom, barem je napad djelovao nešto kvalitetnije pa Slovenci na poluvremenu imaju kakvu-takvu prednost od 16:14. Svakako u tom periodu valja istaknuti Gajiča koji je postigao točno polovicu pogodaka svoje ekipe (8) dok je njega i suigrače najviše patio Čileov desni bek Salinas – postigao je pet pogodaka u prvih 30 minuta igre.

Da pozitivan rezultat i pobjeda slučajno ne bi diošli u pitanje, Deničevi su se igarči pobrinuli od samog starta druge dionice. Čile nije vidio put do Prostovih vrata punih devet minuta i 45 sekundi, a za to su vrijeme njegovi suigrači napunili mrežu Čilea sa osam pogodaka i poveli 24:14. Bila je to ujedno i prva dvocifrena prednost Slovenije u ovom susretu, koju su samo nastojali održati do kraja susreta u jednom koliko-toliko mirnom ritmu, iako je činjenica da se na terenu pokazivalo puno više tenzija od očekivanog.

Nakon ostvarene solidne razlike pogodaka, Deničev tim ponovno malo ublažava ritam utakmice i bez ikakvih problema privodi meč kraju. Bilo je dovoljno vremena i rotiranja da se gotovo svi igrači upišu u listu strijelaca; također se mogla vidjeti i pokoja atrakcija. Rezultat je pred kraj već pao u drugi plan, na kraju uvjerljivih 36:23 za Sloveniju pred puno ozbiljnije protivnike.

Dragan Gajič:

Ne vjerujem da ću kroz cijelo prvenstvo moći ovako lako postizati pogotke. Danas je utakmica bila specifična, ona je bila duboka i otvaralo se dosta prostora za krila. Ipak, samokritičan sam jer sam promašio penal i polukontru tako da može biti još i bolje. No, na prvom je mjestu ionako ekipa; naš timski rezultat je najvažniji!

Jure Dolenec: (kada mu je ispala zaštita za zube na sedmercu)

Nisam ni sam znao šta da napravim, da li da stanem ili puknem. Bilo je to stvarno smiješno.

Miha Žvižej:

Malo smo loše počeli utakmicu, u grču Dobro je što smo imali takav meč na početku i dobro je što smo ostali mirni iako nismo odigrali dobro prvo poluvrijeme. Znali smo da će doći period u kojem ćemo pokazati svoju snagu.

Na mogućnost brijanja brade:

Nema šanse da to napravim. Brada se dobro uklapa u moj stil, sviđa se i djevojci tako da je neću obrajiti i da osvojimo neku od medalja.