DRAMA U MAGDEBURGU: Holandija u produžecima pobedila Japan! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaNEMAČKA 2017 DRAMA U MAGDEBURGU: Holandija u produžecima pobedila Japan!

DRAMA U MAGDEBURGU: Holandija u produžecima pobedila Japan!

Zorica Radojkovic

Olimpijske šampionske su teškom mukom izbacile Južnu Koreju iz daljeg toka takmičenja, a na istim mukama na istom terenu Magdeburgove GETEC Arene našle su se i svetske vicešampionke u duelu sa Japanom. Posle 10-10 na poluvremenu, sa istekom 60.minuta na semaforu je stajalo 20-20.

Holandija je bolje otvorila produžetke i stekla dva gola prednosti koja je uz puno sreće uspela da zadrži i pobedi 26-24. Najveće zasluge za pobedu idu na račun krila Malenštajn(7 golova) i Smets(4 gola) koje su u ključnim momentima pogadjale uglove razbranjene Kametani(16 odbrana).

Holandija za polufinale igra protiv Češke koja je danas poslala Rumuniju kući.