SENZACIJA U LAJPCIGU: Češka izbacila Rumuniju! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaNEMAČKA 2017 SENZACIJA U LAJPCIGU: Češka izbacila Rumuniju!

SENZACIJA U LAJPCIGU: Češka izbacila Rumuniju!

Zorica Radojkovic

Češka verovatno noćas slavi svoje rukometašice koje su su pobedom nad Rumunijom 28-27(14-17) u poslednjim sekundama plasirale u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Nemačkoj. Već sada najveći uspeh u istoriji češkog ženskog rukometa donela je Hrbkova golom sa krila i tako poslala branioca bronze sa prošlog prvenstva kući.

Češka nikada nije bila medju osam najboljih na svetu, a najveći uspeh do sada im je upravo osmo mesto na dva evropska prvenstva.

Rumunija je u poslednjih sedam minuta unela +3(25-22), ali su do kraja Luzumova(6 golova) i drugarice serijom 6-2 u ukupnom skoru preokrenule stvari. 13 golova Neagu nije bilo dovoljno, ali jeste 7 pogodaka Jerabikove i po pet Rusankove i Male.

Češka će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča Holandija- Japan.