Rastrčana Makedonija rutinski na kraj sa Crnom Gorom - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaPOLJSKA 2016 Rastrčana Makedonija rutinski na kraj sa Crnom Gorom

Rastrčana Makedonija rutinski na kraj sa Crnom Gorom

Duel Makedonije i Crne Gore u Skoplju završen je rutinskom pobedom domaćeg sastava – 35:28 (19:14). U hali “Kale” viđen je meč u kojem odbrane nisu bile jači deo sastava Ivice Obrvana i Ljubomira Obradovića. Makedonci su  posle petnaestak minuta uspostavili kontrolu nad rezultatom i održavali prednost do samog kraja predvođeni raspucanim Dejanom Manaskovim, koji je čak 12 puta bio precizan (sedam iz sedmeraca).

MAKEDONIJA: CRNA GORA 35:28 (19:14)
Makedonija: Lazarov 7(3), Mirkulovski 4, Manaskov 12(7), Pribak 4, Georgievski 3, Peševski 2, Kuzmanovski 2, Ojleski 1, Dupjačanec šest odbrana, Ristovski četiri odbrane
Crna Gora: Grbović 4, Čavor 5, Mijušković 13 odbrana, Borozan 3, Petričević 1, Radović 1, Lipovina 3, Kankaraš 3, Vujović 2, Milašević 2, Melić 2, Anđelić 1, Ristanović jedan sedmerac
Semafor: 2:0 (3.) 3:4 (9.) 6:5 (13.) 6:7 (15.) 9:7 (17.) 11:10 (21.) 15:14 (28.) 21:18 (36.) 28:22 (46.) 28:25 (49.) 32:26 (53.)

U maniru prekaljenih reprezentativaca, Kiril Lazarov i Filip Mirkulovski otvorili su duel balkanskih selekcija u Skoplju, ali sun a drugoj strani imali posla sa raspucanim pivotmenom Nemanjom Grbovićem, čija je spretnost došla do izražaja u prvih petnaestak minuta, dovoljno da na semaforu piše 6:7 za goste.

Svaku, i najmanju grešku u napadu, kažnjavao je vihorni Dejan Manaskov iz kontre, a kasnije i sa linije sedam metara. Takvih udaraca je Makedonija imala čak 12. Do poluvremena, Nemanja Pribak je pokazao svoj kvalitet, a serijom 4:0 koju je vodio Kire Lazarov, MAkedonci su otišli na +5 – 19:14.

I dok je Mijušković “krpio” lošu odbranu Crne Gore među stativama, malo je večeras viđeno od bekovske linije tima Ljube Obradovića. Tek na parcijale, Čavor, Lipovina, pa Borozan, pokazali su svoj raskošni potencijal, ali je igra u odbrani, bila ono što je bilo opredeljujuće.

Sa druge strane, Obrvan je dao šansu mladom Kuzmanovskom, koji se “neplanirano” nametnuo stručnom štabu i postao opcija u oba pravca, ono što MK rukometu treba u eri nužnog podmlađivanja. U 46. minutu je na semaforu stajalo 28:22, a tri minuta kasnije pri rezultatu 28:25, desile su se i nesvakidašnje ovacije klupe Crnogoraca sudijskom paru, s obzirom da je tada pivotmen Peševski zaslužio prvo isključenje u dresu Makedonije.

Kako se aplauz završio, tako je i Crna Gora prestala da igra. Poslednjih desetak minuta u potpunosti su pripali domaćinu. Manaskov je nastavio da rešeta sa linije sedam metara, sve do konačnih 35:28.