Celjani osvojili Strugu - Balkan-Handball.com
Naslovna Projekti Celjani osvojili Strugu

Celjani osvojili Strugu

Stefan Branežac

Šampion Slovenije, ekipa Celje PL, osvojila je 46. Međunarodni turnir u Strugi, nakon pobede u finalnom susretu protiv Konstance rezultatom 25:24 (11:13).

CELJE PL – KONSTANCA 25:24 (11:13)

Teren ,,Ženska plaža“

CELJE PL: Vujović 2, Jurečič 2, Malus 2, Razgor 2, Ovniček 1, Marguc 1, Šarac 2, Grošelj 1, Dušebaev 4, Pantjar, Ferlin 18 odbrana, Kodrin 2, Horzen 2, Makuc 1, Anić 3

KONSTANCA: Mitrevski 12 odbrana, Malinović 3, Nistor 3, Čikovani 2, Kević 3, Vujović, Laurenti 1, Crnoglavac 1, Vasili, Čutura 4, Csog, Mocanu, Nikolić 7, Buricea, Ignat, Markoski

SEMAFOR: 3:0 (5.) 4:4 (10.) 7:10 (22.) 11:13 (30.) 14:13 (35.) 14:16 (37) 20:17 (50.) 25:24 (60.)

Josip Šarac otvorio je seriju pogodaka Celja, koje je nošeno odbranama Ferlina u prvih pet minuta došlo do prednosti, 3:0. Prvi gol na susretu Konstanca je postigla u sedmom minutu, kada je Dalibor Čutura pogodio sa linije sedam metara. Zaigrala je rumunska ekipa bolje, pa nakon pogodaka Nistora i Malinovića dolazi do izjednačenja. Usledio je period igre bez golova, čvrste odbrane i brojna isključenja na obe strane obeležilo je taj period utakmice. Sredinom prvog dela igre, Josip Šarac je zbog povrede bio primoran da napusti teren. Izašao je Mitrevski kao pobednik dva puta u duelu sa Dušebaevim, te na taj način odgovorio raspoloženom kolegi sa druge strane terena.

Nakon prvih 20 minuta, Zoran Nikolić na crti dobija dve upotrebljive lopte, pa Konstanca pravi seriju 3:0 za prednost od 10:7. Prišlo je Celje nakog gola Makuca na -1 dve minute pre kraja prvog poluvremena, da bi levoruki šuter iz redova Konstance, Nikola Crnoglavac, svojim prvim golom postavio rezultat 13:11 sa kojim se otišlo na odmor. Treba napomenuti da se u ekipi slovenačkog šampiona deset igrača upisalo u listu strelaca tokom prvog poluvremena.

Početak drugog poluvremena obeležile su serije obe ekipe, Josip Šarac se vratio u igru i upravo je njegovim golom Celje ponovo došlo do vođstva, 14:13. Odgovorila je Konstanca serijom 3:0, pa pogotcima Nikolića i Čuture vraća prednost na svoju stranu. Nastavio je Ferlin, odlično da brani, već u 41. minutu sakupio je 15 odbrana, zahvaljujući kojima ekipa Branka Tamšea stiče prednost od dva gola, nakon istrčanih kontri Jana Jurečiča. Sastav iz Rumunije osam minuta bio je bez gola, pa je Zvonko Šundovski bio primoran da reaguje tajm-autom.

Na ulasku u poslednjih 15 minuta igre, Celje je imalo prednost, 18:16. Hrvatski internacionalac Janko Kević prekinuo je seriju slovenačkog tima, da bi ubrzo nakon toga posle dve odbrane Ferlina, Vujović udarcem sa devet metara doneo svom timu najveću prednost još od starta utakmice, 20:17. Imala je Konstanca šansu da priđe Celjanima pet minuta pre kraja susreta na gol zaostatka, ali iz duela 1 na 1 protiv Buricea Ferlin izlazi kao pobednik. Držali su izabranici Branka Tamšea stečenu prednost, a pitanje pobednika na ovom susretu rešio je pivot Igor Anić svojim trećim pogotkom dva minuta pre kraja. Uspela je Konstanca u poslednjih deset sekundi pogotkom Čuture da dođe na gol zaostatka, ali to nije bilo da se izbegne poraz. Na kraju, pobeda Celja za prvo mesto na turniru u Strugi, 25:24.

Daniel Dušebaev bio je najraspoloženiji strelac u redovima Celjana sa četiri gola, dok je na golu sjajan bio Klemen Ferlin sa 18 odbrana. Pivot Zoran Nikolić sa sedam pogodaka predvodio je Konstancu, dok je iskusni Dalibor Čutura četiri puta bio strelac.

Domen Makuc poneo epitet najboljeg igrača turnira

Srednji bek ekipe Celja, Domen Makuc, poneo je epitet najboljeg igrača na 46. Međunarodnom turniru u Strugi. Za najboljeg golmana proglašen je Klemen Ferlin, čuvar mreže slovenačkog šampiona, dok je Goran Kuzmanoski iz Eurofarm Rabotnika, sa 27 pogodaka, najbolji strelac turnira.