Struga 2018: Konstanca bolja od Železničara - Balkan-Handball.com
Naslovna Projekti Struga 2018: Konstanca bolja od Železničara

Struga 2018: Konstanca bolja od Železničara

Stefan Branežac

Nakon dve pobede na startu turnira, niški Železničar doživeo je prvi poraz. Bolji od izabranika Veselina Vujovića bili su rukometaši rumunske Konstance rezultatom 24:20 (12:9).

ŽELEZNIČAR 1949 – KONSTANCA 20:24 (9:12)

Teren ,,Ženska plaža“

ŽELEZNIČAR 1949: Mihaljević 1 odbrana, Janković, Milovanović 2, Sretenović 2, Mađar 1, Vejin 4, Lazić, Dimirović 8 odbrana, Spasić 5, Savić 1, Babić, Jevtić 1, Damjanović, Ćeranić 1, Kljajić 2, Banduka 1, Knežević

KONSTANCA: Mitrevski 14 odbrana, Malinović, Nistor, Čikovani 6, Kević 5, Vujović, Laurentiu 3, Crnoglavac 1, Vasili, Čutura 2, Csog, Saldacenka, Nikolić 5, Susanu, Ignat, Markoski 1, Mocanu, Buricea 1

SEMAFOR: 0:4 (3.) 3:5 (11.) 5:10 (23.) 9:12 (30.) 19:19 (50.) 20:24 (60.)

Početak susreta, koji je intezitetom podsećao na prvenstveni pripao je ekipi iz Konstance. Golovima Kevića i Markoskog sastav Zvonka Šundovskog u prva tri minuta dolazi do prednosti od četiri gola. Usledila je reakcija sa klupe Železničar, punih osam minuta niški tim nije postigao gol, crnu seriju prekida Spasić pogotkom sa sedam metara. Zaigrali su igrači srpskog vicešampiona bolje, pa nakon gola Sretenovića u 11. minutu dolaze na -2. Konstanca je uspešno do kraja prvog poluvremena čuvala prednost od dva do četiri gola. Imao je Železničar priliku da u poslednja tri minuta priđe na gol zaostatka, ali šansa odlazi u nepovrat usled manjka komunikacije u fazi napada. Pivot Konstance Zoran Nikolić, svojim trećim pogotkom postavlja konačnih 12:9 u korist rumunske ekipe, sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

• 3 .minut – Tajm-aut Železničar
  • 8. minut – Prvi gol Železničar, Spasić 7m
  • 50. minut – prvo izjednačenje, 19:19
  • 54. serija Konstance 3:0
  • Mitrevski 14 odbrana

U prvoj trećini nastavka, nije bilo većih uzbuđenja, da bi Vejin sa dva gola u 41. minutu uneo neizvesnost u ovaj susret. Podigao je Želja agresivnost u odbrani na prepoznatljiv nivo iz prethodnog susreta, Konstanca je sve teže dolazila do pozicije za udarac. Imala je rumunska ekipa minimalnu prednost, da bi na deset minuta pre kraja susreta Ćeranić doneo izjednačenje svom timu. U tim trenucima, na semaforu je stajalo 19:19. Presudni momenti na susretu pripali su izabranicima Zvonka Šundovskog, koji su došli na nivo igre iz prvog poluvremena. Golovima Zorana Nikolića i Irakli Čikovanija, Konstanca pravi seriju od 3:0. Pitanje pobednika na ovom susretu, rešio je golman Mitrevski (14 odbrana), sjajnom intervencijom nakon sedmerca koji je izveo Spasić. Konačnih 24:20 za Konstancu postavio je Zoran Nikolić.

Čikovani je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa šest golova, Zoran Nikolić postigao je gol manje, kao i hrvatski internacionalac Janko Kević. U redovima Železničara istakao se Đorđe Spasić koji je bio precizan pet puta, sledio ga je Vejin sa četiri pogotka.

Rumunska Konstanca ima priliku da u subotu od 10 časova u susretu sa domaćom Strugom zabeleži pobedu i plasira se u finale 46. Međunarodnog turnira u gradu na Ohridskom jezeru.