Struga 2018: Sole vodio Tuluz do pobede nad Eurofarmom - Balkan-Handball.com
Naslovna Projekti Struga 2018: Sole vodio Tuluz do pobede nad Eurofarmom

Struga 2018: Sole vodio Tuluz do pobede nad Eurofarmom

Stefan Branežac

Eurofarm Rabotnik pretrpeo je treći poraz na turniru u Strugi. Nakon Celja i Bešiktaša, izabranike Đorđa Ćirkovića savladao je francuski Tuluz rezultatom 26:24 (13:12), ali je bitoljski tim još jednom bio blizu ekipa, koje imaju veći renome.

Prvo poluvreme pripalo je ekipi Tuluza koja je u ranoj fazi meča preko raspoloženog Solea došla do tri gola prednosti. Imao je francuski tim +5 u 25. minutu prvog dela igre kada je Žilber iz kontra napada bio precizan. Od tog trenutka, Eurofarm Rabotnik se za sve pitao na terenu. Serija 4:0 uz tri gola Kuzmanoskog, dovoljno da ekipa iz Bitolja priđe na gol zaostatka. Imao je Gradžan šansu da izjednači nakon proigravanja Kuzmanoskog, ali je njegov udarac završio na prečki Idrizijevog gola. Sačuvao je Tuluz minimalnu prednost, pa se na odmor otišlo rezultatom 13:12 u korist francuske ekipe.

Gradžan i Čurlovski zaslužni su za minimalno vođstvo ekipe Đorđa Ćirkovića na startu drugog dela igre. Rezultatska klackalica bila je na snazi do 50. minuta kada Tuluz serijom 3:0 dolazi do prednosti koja će se ispostaviti dovoljna da se zabeleži druga pobeda na turniru. Raspucan je bio Sole, uz pomoć Jakobsena i Žiredua, poveo je tim Filipa Gardena ka trijumfu.

Upravo je Feran Sole, osvajač zlatne medalje sa Španijom na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj, najefikasniji pojedinac na susretu sa osam pogodaka. U poraženom taboru, Kuzmanoski dao je sedam golova, dok su se pet put u listu strelaca upisali krilni igrači, Oljeski i Đukić.