Struga 2018: Želja pobedio domaćina na startu - Balkan-Handball.com
Naslovna Projekti Struga 2018: Želja pobedio domaćina na startu

Struga 2018: Želja pobedio domaćina na startu

Stefan Branežac

Na terenu ,,Ženska plaža“, u prelepom ambijentu Ohridskog jezera, počeo je 46. Međunarodni turnir u Strugi. Ovogodišnju rukometnu smotru u ovom makedonskom gradiću, otvorili su rukometaši Struge i niškog Železničara. Pred prepunim tribinama, izabranici Veselina Vujovića slavili su rezultatom 25:20 (14:12).

Kontrolisali su igrači vicešampiona Srbije utakmicu od samog starta, pa su već u uvodnih deset minuta stekli prednost od tri gola. Raspoložen je na golu bio Mihaljević, neumoljivi iz kontra napada krilni igrači Spasić i Kljajić, dovoljno da nakon 20. minuta igre dođu do +5. Reagovao je trener Struge, Andon Boškovski uvođenjem drugog golmana, Aleksandra Stojanoskog, što se pokazalo kao pun pogodak. Svojim odbranama, ulio je sigurnost domaćinu turnira, koji uspeva da serijom 3:0 smanji prednost Želje na 14:12. To je bio rezultat kojim se otišlo na poluvreme.

U drugom poluvremenu, pružio je Veselin Vujović priliku Banduki, Babiću i Milovanoviću. Prišli su rukometaši Struge na gol zaostatka, od tog trenutka zaigrali su igrači niškog kluba znatno agresivnije u odbrani, pivot Vladimir Jevtić iskoristio je dve prilike koje su se ukazale nakon proigravanja Jankovića, pa je Želja ubrzo ponovo otišao na +3. U poslednjih deset minuta susreta rukometaši novog makedonskog prvoligaša imali su problema sa organizacijom napada, što su Babić i Banduka sa po dva gola doneli svom timu najvećih +7. Sve što su domaći igrači uspeli da urade do kraja susreta, jeste da smanje rezultat na pet golova zaostatka, za konačnih 25:20 u korist vicešampiona Srbije.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Đorđe Spasić sa pet golova, dok se Jevtić tri puta upisao u listu strelaca. Kod domaće ekipe, Struge, Citelisvili i Bajramoski postigli su po četiri pogotka.

Nakon uvodnog susreta upriličeno je predstavljanje ekipa učesnika turnira, tokom kojeg se prisutnima obratio predsednik Rukometnog kluba Struga i proslavljeni makedonski rukometaš Naumče Mojsovski, koji je i zvanično otvori 46. izdanje turnira.