Danci slomili Argentinu u nastavku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaRIO 2016 Danci slomili Argentinu u nastavku

Danci slomili Argentinu u nastavku

U meču prvog kola Grupe A, Danska je savladala Argentinu rezultatom 25:19 (10:10).  Na startu Olimpijskog turnira, Južnoamerička selekcija je pokazala zube favoritu, odigrala egal prvo poluvreme, ali favorit nije dozvolio iznenađenje, kao što je to bilo na Svetskom prvenstvu u Dohi kada su odigrali nerešeno.

Naziralo se da bi „Gaučosi“ mogli da pomrse račune rivalu kada su poveli 5:2 na startu. Ipak, Danci su do odmora uspeli da se konsoliduju, da bi početkom nastavka serijom 5:0 pobegli na 15:10, posle čega Argentincima nije bilo povratka.

10 minuta je trebalo plavo – belima da postignu gol u drugom poluvremenu. Pitanje pobednika je rešeno u 49. minutu, kada je na semaforu pisalo 22:14.

Mikel Hansen i Lase Svan Hansen su bili najefikasniji u pobedničkim redovima sa po šest golova, dok se na drugoj strani istakao Pablo Simonet sa sedam.