Nemci bolji od Švedske na startu - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaRIO 2016 Nemci bolji od Švedske na startu

Nemci bolji od Švedske na startu

Već drugi meč na muškom Olimpijskom turniru doneo nam je sjajan rukomet. U velikom klasiku, Nemačka je savladala Švedsku rezultatom 32:29 (18:15). Šampion Evrope je, osim u prvih par minuta meča, pokazao više od protivnika i kontrolisao rezultat. Osvajači srebra na prethodnim Igrama u Londonu su uspeli da izjednače sredinom drugog poluvremena, ali ne i da izdrže do kraja protiv, danas kvalitetnijeg rivala.

U 1. kolu grupe B sastaju se još Poljska – Brazil i Slovenija – Egipat.

NEMAČKA – ŠVEDSKA 32:29 (18:15)

Isključenja: Nemačka 18 min, Švedska 18 min.

7m: Nemačka 2/2, Švedska 7/7

NEMAČKA: Volf 10 odbrana, Hajneveter – Genshajmer 5 (2), Lemke 1, Vinček 2, Rajhman 6, Vede 4, Pekeler 2, Štrobel, Hafner, Grecki, Kun 7, Disinger, Druks 3

ŠVEDSKA: Anderson 2 odbrane, Apelgren 5 odbrana – Gotfridson 1, Anderson, Tolbring 8 (7), L. Nilson, Stenbaken, Karlson, Jakobson 5, Petersen 3, Stenmalm 4, Zakrison 3, A. Nilson 3, Nilsen 2

Nakon što je Švedska lako povela sa 4:1 na startu meča, mnogi su pomislili da će i ova borba biti lišena neizvesnosti poput one u kojoj je Katar neočekivano“razbio“ Hrvatsku.

Ipak, izabranici Dagura Sigurdsona su brzo našli način da konsoliduju svoje redove i dođu do egala- 4:4.

Još veći benefit za Nemce bila je činjenica da je Pekeler za samo 10 minuta iznudio dva isključenja Tobijasa Karlsona, najvažnijeg šrafa švedske odbrane, što su evropski prvaci iskoristili da preko Genshajmera prvi put povedu – 6:5. Probudio se i Andreas Volf na golu, što je Julijus Kun iskoristio za sledeći gol.

Gledaoci u „Future“ Areni su uživali u prelepom rukometu u tim trenucima – smenjivali su se sjajni pozicioni napadi, odbrane golmana i kvalitetna tranzicija na obe strane terena.

Najviše zahvaljujući odličnom levom beku Kunu, „Panceri“ su održavali dva gola prednosti, da bi Vede iz kontra napada povisio na 14:11 u 22. minutu. Ta razlika ostala je aktuelna i na poluvremenu, na koje se otišlo rezultatom 18:15. Prvi deo igre obeležio je Julijus Kun koji je svih šest šuteva smestio u gol.

Švedska je ponovo nešto bolje počela poluvreme, smanjila na 20:19 u 40. minutu, ali Nemci nisu dozvoljavali pad u svojoj igri. Usledila je serija od 3:0, zaključno sa pogotkom Vedea sa svoje polovine u situaciji kada je protivnik napao bez golmana.

Ipak, momci Štafana Olsona su uzvratili još jačom serijom i izjednačili na 23:23 u 17. minutu nastavka, iskoristivši maksimalno period sa igračem i dva igrača više.

Dagur Sigurodson je uspeo da preseče loš period tajm-autom – Johansona je stativa sprečila da donese Vikinzima kompletan preokret, a Tobijas Rajhman je sa dva uzastopna kontra napada ponovo odlepio svoju selekciju na plus dva.

Nastavljena je igra u serijama, mladi Tolbring je bio nepogrešiv sa sedmerca i izjednačio na 25:25 u 52. minutu. Odlični Vede potom pogađa iz teške pozicije, a samo par sekundi kasnije Rajhman ponovo koristi izgubljenu loptu rivala i lako vara Apelgrena za 27:25.

Pobednik se mogao nazreti u 55. minutu, kada je Stelman promašio čitav gol iz izgledne situacije, a Pau Druks to kaznio za 29:26. Skandinavci nisu uspeli da se ponovo vrate…