Makedonija uspešna protiv Čilea - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2013 Makedonija uspešna protiv Čilea

Makedonija uspešna protiv Čilea

aleks

Reprezentacija Makedonije savladala je selekciju Čilea rezultatom 30:28 (12:10) u prvoj utakmici grupe B u Sevilji. Makedonija je tako osvojila bitne bodove na otvaranju Svetskog prvenstva.

Makedonci su dobro otpočeli duel i imali rezultatsku prednost na svojoj strani. Ipak vezane greške u napadu omogućile su Čileu da preokrene rezultat, brzim kontrama. Do kraja poluvremena, igrači u crvenim dresovima uspeli su da konsoliduju svoj napad i da na odmor odu sa prednošću od dva pogotka (12:10).

I drugo poluvreme proteklo je u usponima i padovima u igri Makedonije. Čile se pokazao kao nezgodan protivnik, ali nedovoljno kvalitetan. Makedonija je povela sa 17:12 i tu prednost je bez problema održavala do 21:19. U tom periodu Čile je uspeo da se primakne na 22:21. Makedonci su ubrzo povratili veću prednost (27:23), ali je finiš susreta bio neizvestan. Čileanci su pokazali svoju upornost i na minut do kraja stigli na 29:28. Ipak, iskustvo Makedonije je presudilo i upisani su važni bodovi na startu šampionata.