Budućnost neporažena iz Bresta, Radičević pogodila za remi! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2021 Budućnost neporažena iz Bresta, Radičević pogodila za remi!

Budućnost neporažena iz Bresta, Radičević pogodila za remi!

Sjajan meč odigrala je ekipa Budućnosti na gostovanju Brestu u Francuskoj, vodila čitavim tokom meča, bila nadomak pobede, ali se na kraju mora zadovoljiti bodom, koji je donela Jovanka Radičević osam sekundi pre kraja – 28:28 (11:18).

Brest je prethodno, takođe u poslednjem minutu meča, prvi put poveo. Gošće su na poluvremenu imale velikih plus sedam, ali je domaćin zahvaljujući dužoj klupi uspeo da to anulira u nastavku. I u prvom meču ovih rivala u Podgorici, rezultat je bio nerešen (22:22).

Ovim bodom, crnogorski prvak je praktično obezbedio plasman u osminu finala DELO EHF Lige šampiona. Do kraja grupne faze, „Plave“ imaju još pet mečeva u kojima im predstoji borba za što bolju poziciju uoči eliminacione faze. Po dolasku Bojane Popović na mesto trenera, savladana je Borusija kod kuće i osvojen bod u Brestu, a već u sredu sledi gostovanje Vlčei u Rumuniji, timu koji je na gostovanju Podravki ostvario prvu pobedu nakon šest uzastopnih poraza u elitnom takmičenju.

Serija od četiri vezana gola u kojoj su pogađale Pino, Vukčević, Ramusović i ponovo Vukčević (četvrti gol već u 19. minutu), donela je pet golova prednosti (10:5) u 19. minutu i primorala trenera francuskog tima Lorana Bezoa da zatraži tajm-aut.

Ni to nije pomoglo – Džaferović je sjajnim pogotkom donela do tada rekordnu prednost (14:8) u 24. minutu, „plus šest“ bilo je i u 27. i dva minuta kasnije (16:10, 17:11), nakon čega je Grbić koja je bila sjajna u finišu prvog poluvremena, svojim četvrtim postavila konačan rezultat nakon prvih 30 minuta – 18:11.

U nastavku mnogo bolje izdanje francuskog tima koji je drugo poluvreme otvorio sa četiri vezana gola za „minus 3“ (18:15) u 35. minutu, nakon što je iz kontre pogodila Koatanea. Tajm-aut Bojane Popović zaustavio je nalet protivnika i pokrenuo Budućnost koja se u 39. minutu ponovo odvojila, na 22:16.

Ipak, Brest se nije predavao, duža klupa je pomogla da se ponovo vrati u igru i deset minuta kasnije dođe na gol zaostatka, kada je Koatanea pogodila praznu mrežu nakon što je Pino izgubila loptu – 24:25. Odgovorila je Budućnost, još dva puta je vodila sa plus dva, 24:26 i 25:27, ali izjednačenje nije uspeo da spreči ni odbranjern sedmerac Arenhart. U 58. minutu bilo je 27:27.

Brest je prvo i jedino vođstvo na meču stekao 40 sekundi pre kraja, kada je Fopa iz kontre zatresla mrežu, a nakon tajm-auta Bojane Popović, konačan rezultat postavila je Radičević, pogodivši iz malog ugla osam sekundi prije kraja.

BREST – BUDUĆNOST 28:28 (11:18)

Arena Brest“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Hristidi, Papamateou (Grčka). Sedmerci: Brest 3 (1), Budućnost 2 (2). Isključenja: Brest 4, Budućnost 6 minuta.

BREST: Kiniju, Toft (11 odbrana), Moni 3, Tublan 1, Tisije 2 (1), Gros 5, Gulden 4, Lasors 2, Lagatu, Katani, Pop-Lazić, Fopa 3, Jauković 3, Leset, Koatanea 5, Jariž.

BUDUĆNOST: Atingre (sedmerac), Arenhart (11 odbrana i sedmerac), Radičević 6 (2), Gugač, Popović, Džaferović 3, G. Marsenić, A. Marsenić, Pavićević, Pino 3, Ramusović 4, Mehmedović 2, Kadović, Grbić 6, Vukčević 4.