DEBAKL: Danska i oslabljena deklasirala Hrvatsku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2021 DEBAKL: Danska i oslabljena deklasirala Hrvatsku

DEBAKL: Danska i oslabljena deklasirala Hrvatsku

Reprezentacija Hrvatske završila je takmičenje na Svetskom prvenstvu u Egiptu već u drugom krugu, pošto je u odlučujućem meču za plasman u četvrtfinale ubedljivo poražena od Danske 38:26 (17:15). Odlučio je katastrofalan početka drugog poluvremena ekipe Lina Červara, kada su Danci serijom 6:0 stekli nedostižnih plus osam, a već u 42. minutu dvocifrenih 27:17. Pet minuta kasnije, na semaforu je pisalo 32:18…

I bez Mikela Hansena, Lasea Svan Hansena, Gidsela i još nekih igrača sa bitnom minutažom, Danska je u odnosu na Hrvatsku izgledala kao potpuno druga rukometna dimenzija.

Ovo je prvi put od 2002. godine da će Hrvatska neko veliko takmičenje završiti ispod šestog mesta. Tada su Hrvati bili 16-i na EP, a od tada, na 22 uzastopna velika takmičenja završili su u Top 6.

Kao prvoplasirani iz grupe u čevtrtfinalu igraće Danska protiv Egipta, a kao drugoplasirani Katar protiv Švedske.

Hrvatska – Danska 26:38 (15:17)

HRVATSKA: Pešić (9), Šego (1); Marić 6, Duvnjak 1, Horvat 2, Kević, Karačić 5, Štrlek, Čupić 3 (2), Musa, Mamić, Šebetić 1, Brozović, Mandić, Jaganjac 2, Martinović 3.

DANSKA: N. Landin (6), Möller 1 (9); M. Landin, Jacobsen 8 (6), Zachariasen 2, Saugstrup 5, Möllgaard, Mensah 3, Olsen, J. Hansen 2, Andersson 2, Nielsen 6, Holm 6, Gidsel, Hald Jensen, Christiansen 3.

SEDMERCI: Hrvatska 3 (2), Danska 6 (6), ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta (Mamić 20, Mandić 30, Brozović 46), Danska 4 minute (Möllgaard 21, 30, Andersson 28)

Niko nije mogao pomisliti da će se desiti ono što se desilo kada je Hrvatska na početku meča povela sa 2:0. Dobrim napadom Hrvatska je držala vođstvo do rezultat 6:4, ali je odbrana bila porazna od početka. Danska je preokrenula, povela 9:7, i u igri gol za gol čuvala prednost do kraja prvog dela.

Drugo poluvreme je počelo, a Hrvatska je nestala sa terena. Ponovo nije bilo nikakvog rešenja u napadu, a golovi su se primali prelako i prebrzo, i ređali se kao na traci. Najpre su svetski prvaci serijom 6:0 pobegli na 25:17, Červar je, nemajući kud, probao napadom 7 na 6, ali je u 42. minutu bilo 27:17, a samo pet minuta kasnije, na semaforu je pisalo poraznih 32:18…