DOSTOJANSTVEN OPROŠTAJ: Makedonci poraženi od Belorusa za kraj SP 2021 - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2021 DOSTOJANSTVEN OPROŠTAJ: Makedonci poraženi od Belorusa za kraj SP 2021

DOSTOJANSTVEN OPROŠTAJ: Makedonci poraženi od Belorusa za kraj SP 2021

Reprezentacija Makedonije se porazom od Belorusije 30:26 (14:14) oprostila od 27. Svetskog prvenstva u Egiptu. Učinak je jedna pobeda i pet izgubljenih, s tim što je poslednji utisak znatno pozitivniji, uprkos negativnom rezultatu.

U laganoj utakmici, bez puno tenzije i naboja, izabranici Danila Brestovca su igrali egal sa Belorusija do 35. minuta, ali se period od šest minuta bez pogotka, tokom kojeg se protivnik odovojio na plus četiri, na kraju ispostavio determinator konačnog rezultata.

Gledajući konačan plasman, ne može se reći da je Makedonija naročito razočarala, ali će ožiljci iz ubedljivih poraza od Švedske, Egipta, Slovenije i Rusiji morati da se zaleče značajno boljim nastupima u predstojećim izazovima.

Za razliku od prethodnih duela, Makedonija je dobro otvorila utakmicu, povela sa 4:2, i do samog finiša prvog poluvremena, pre svega tečnim napadom, održavala minimalnu prednost u igri gol za gol.

Tridesetak sekundi inspiracije Kuleša početkom nastavka odvelo je Belorusiju prvi put na plus dva, ali je brzo usledilo izjednačenje. Ipak, do sredine drugog dela, tim Jurija Ševcova se odvojio na komfornih plus četiri, zahvaljujući nekoliko minuta maksimalnog angažovanja u defanzivi.

Brestovac je promešao karte, potrudio se da ukaže šansu što većem broju igrača a da rezultat ne trpi previše, ali balkanska reprezentacija nije uspela da ugrozi protivničku prednost do kraja.

Glavni igrači u svojim sastavima bili su i najefikasniji, Lazarov i Kuleš postigli su po sedam golova. Kuzmanovski i Peševski dodali su po četiri, dok se kod pobednika istakao još Astrašapkin sa pet.