Francuzi u produžetku slomili Mađare i zakazali polufinale sa Švedskom! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2021 Francuzi u produžetku slomili Mađare i zakazali polufinale sa Švedskom!

Francuzi u produžetku slomili Mađare i zakazali polufinale sa Švedskom!

Nakon epskog okršaja Egipta i Danske, još jedan četvrtfinalni meč Svetskog prvenstva otišao je u produžetke. A u njima, Francuska je uspela teškom mukom da opravda ulogu favorita protiv Mađara, slavivši 35:32 (30:30) (12:14).

Mađari su još jednom ostavili sjajan utisak, pogotovu u prvom poluvremenu koje su otvorili sa 7:1. Međutim, nakon rezultata 9:3, Francuzi su zaključali svoju mrežu na devet minuta, napravili seriju 5:0 i vratili se u igru, da bi u drugom poluvremenu kompletirali preokret, i to serijom 4:0 za 21:19. Delovalo je da je priča završena kada su izabranici Gijoma Žila povela sa 30:27 u završnici, ali su Mađari reagovali nizom od 3:0 i odveli meč u produžetak.

Dodatnih 2 x 5 minuta počeli su promašenih sedmercem Uga Deska i golom Bodoa, ali je to bilo sve što su Mađari učinili u napadu do kraja meča. Francuska je dobrom odbranom stigla do trijumfa u produžetku.

FRANCUSKA-MAĐARSKA 35:32 (30:30) (12:14)

Francuska: Michael Guigou 6, Hugo Descat 5, Nedim Remili 4, Romain Lagarde 3, Dika Mem 3, Valentin Porte 3, Nicolas Tournat 3, Timothey N’Guessan 2, Luc Abalo 2, Ludovic Fabregas 2, Luka Karabatic 1, Kentin Mahe 1.

Mađarska: Bence Banhidi 6, Mate Lekai 5, Bendeguz Boka 5, Zoltan Szita 4, Dominik Mathe 4, Richard Bodo 3, Miklos Rosta 1, Zsolt Balogh 1, Pedro Rodriguez Alvarez 1, Gabor Ancsin 1, Adrian Sipos 1.