HRVATSKA ZAVISI SAMO OD SEBE! Preokret, drama i pobeda Katara nad Argentinom! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2021 HRVATSKA ZAVISI SAMO OD SEBE! Preokret, drama i pobeda Katara nad Argentinom!

HRVATSKA ZAVISI SAMO OD SEBE! Preokret, drama i pobeda Katara nad Argentinom!

Ukoliko savladala oslabljenu Dansku, reprezentacija Hrvatske plasiraće se u četvrtfinale Svetskog prvenstva! Nakon velike pobede u subotu, reprezentacija Argentine prokockala je plus sedam i izgubila odlučujući duel protiv Katara 26:25 (12:13)

Argentinci su vodili sa sedam razlike u prvom poluvremenu, četiri sredinom drugog dela, ali su izabranici Valera Rivere u završnici uspeli da naprave preokret i pobede. Katar će igrati sa Švedskom u četvrtfinalu, samo ako Hrvatska ne pobedi Dansku.

Jako teška noć je pre argentinskim reprezentativcima i Manolom Kadenosom. Epska pobeda nad Hrvatskom i fenomenalnih 20 minuta protiv Katara nije bilo dovoljno da se prođe u četvrtfinale. Imali su „Gaučosi“ 11:4, pa 19:15 u drugom poluvremenu, delovalo je u više navrata tokom meča da nema povratka za azijskog prvaka, ali tako nisu mislili Frankis, Madadi i Kapote. Argentinci su u poslednjih 15 minuta napravili sijaset grešaka i dozvolili sebi da ispuste istorijsku šansu da se prvi put nađu među osam najboljih na Svetskom prvenstvu. Šansu koju su krvavu zaradili.

Katar je na ulasku u poslednjih deset minuta prvi put poveo, ali je Argentina odmah izjednačila. Igralo se gol za gol do poslednjeg minuta, kada je Kapote pogodio za 25:23. Južnoamerikanci su ipak dobili malu šansu da osvoje bod koji bi ih vodio dalje, pokušao je Dijego Simonet sa svoje polovine uz zvuk sirene, ali nije uspeo. Katar je slavio pobedu uprkos činjenici da je imao samo pet strelaca u sastavu.

Argentina – Katar 25-26 (13-12)

Argentina: Federico Pizarro 7, Lucas Dario Moscariello 6, Santiago Baronetto 4, Sebastian Alejandro Simonet 4, Diego Esteban Simonet 2, Ignacio Pizarro 2.

Katar: Frankis Marzo 8, Ahmad Madadi 6, Rafael Capote 6, Marwan Sassi 3, Youssef Ali 3.