Makedonija izborila glavnu fazu takmičenja na SP - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2021 Makedonija izborila glavnu fazu takmičenja na SP

Makedonija izborila glavnu fazu takmičenja na SP

Reprezentacija Makedonije izborila je plasman u glavnu fazu takmičenja na Svetskom prvenstvu 2021! Tim selektora Danila Brestovca uspeo je da dokaže da je kvalitetniji u drugom poluvremenu duela sa selekcijom Čilea 32:29 (16:17) i došao do prve pobede na turniru posle vezanih poraza od Švedske i Egipta.

Kvalitetnija odbrana u drugom poluvremenu, odbrane Nikole Mitrevskog (12) i osam golova Kirila Lazarova uspeli su da zaustave borbenu ekipu Matea Garalde koja je gospodarila terenom u prvom delu, kada je prva zvezda makedonskog sastava bio mladi Nikola Kostevski, gotovo nepogrešiv sa desnog krila (5). Proradila je i veza sa Žarkom Peševskim (5) na crti kada je to bilo najpotrebnije…

Neutralisan je u nastavku Ervin Fojhtman, a drugačiji pristup doneo je i prednost Makedoniji 27:23 u 48. minutu.

Vratili su se Čileanci preko Salinasa pet minuta pre kraja na 29:27, ali do kraja Makedonci nisu dozvolili preokret. Dobru rolu imao je i Filip Kuzmanovski sa učinkom 4/5.

Sada ih čekaju dueli sa Rusijom, Slovenijom i Belorusijom.

Čile će razigravati u Prezident Kupu od 25. do 32. mesta.