Pardan spustio roletnu, "otpisani" Francuzi očitali lekciju Norveškoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2021 Pardan spustio roletnu, „otpisani“ Francuzi očitali lekciju Norveškoj!

Pardan spustio roletnu, „otpisani“ Francuzi očitali lekciju Norveškoj!

U derbiju drugog dana takmičenja na Svetskom prvenstvu u Egiptu, ali i čitave grupne faze, Francuska je, uprkos prognozama, uspela da savlada vicešampiona sveta Norvešku 28:24 (13:13) i tako osvoji jako važna dva boda u borbi za plasman u završnicu.

Tim Gijoma Žila je pokazao da ga neuspeh u dvomeču sa Srbijom nije izbacio iz fokusa. Protiv Skandinavaca je „kec iz rukava“ bio iskusni golman Vesli Pardan, koji je sa 19 odbrana bio odlučujući faktor, odigravši možda i utakmicu karijere.

Nijednom na ovoj utakmici Norvežani nisu bili u vođstvu. Čitavim tokom prvog poluvremena su jurili vođstvo rivala, koje je na samom početku glasilo 4:1, a većim delom prvih 30 minuta iznosilo dva gola. Zahvaljujući Sagosenu koji je do odmora sakupio sedam golova, u tome su i uspeli, ali su se Francuzi, predvođeni Pardanom među stativama i Kentanom Maeom u napadu, poveli sa plus tri početkom nastavka, kada do 38. minuta nisu primili gol.

Uspeli su izabranici, večeras vidno zabrinutog i razočaranog Kristijana Bergea da se vrate u igru i izjednače na 18:18, ali je potom usledila ključna serija „Trikolora“ sa igračem više, prednost od 21:18, a nedugo zatim i 26:20, sedam minuta pre kraja, kada je pitanje pobednika rešeno.

NORVEŠKA-FRANCUSKA 24:28 (13:13)

NORVEŠKA: Sander Sagosen 10, Bjarte Myrhol 3, Magnus Jondal 3, Petter Overby 2, Harald Reinkind 2, Goran Sogard Johannessen 2, Kristian Bjornsen 1, Kent Robin Tonnesen 1.

FRANCUSKA: Pardin 19 odb –  Kentin Mahe 9, Nedim Remili 4, Hugo Descat 4, Timothey N’Guessan 4, Valentin Porte 2, Luc Abalo 2, Ludovic Fabregas 2, Luka Karabatic 1.

U prvom meču ove grupe, Švajcarska je bila bolja od Austrije.