Balkan-Handball.com

Skandinavci, Portugal, Francuska i Belorusija rutinski do bodova

Najveće iznenađenje subotnjeg programa na Svetskom prvenstvu u Egiptu načinila je reprezentacija Rusije, koja je savladala Sloveniju. U preostalih sedam duela, favoriti su opravdali očekivanja, s tim da ih je domaćin turnira verovatno i premašio, pošto je naneo Makedoniji najubedljiviji poraz na Svetskim prvenstvima.

Francuzi su rutinski rešili Austriju, Portugalci su se 30 minuta mučili sa Marokom, dok su Belorusi uz malu potrošnju došli do bodova protiv Južne Koreje. 

U večernjem terminu, Island je deklasirao Alžir, Švedska takođe sa 15 razlike dobila Čile, dok je Norveška bila sigurna protiv solidnih Švajcaraca.

Evo i svih rezultata dana:

BELORUSIJA-JUŽNA KOREJA 32:24 (15:9)

Belorusija: Mikita Vailupau 8, Artsem Karalek 6, Artsiom Kulak 5, Artsiom Selviasiuk 3, Kiryl Samoila 3, Aleh Astrashapkin 2, Mikalai Aliokhin 2, Vadim Gayduchenko 1, Andrei Yurynok 1, Artur Rudz 1.

Južna Koreja: Jinyoung Kim 8, Jinho Kim 5, Jiun Kim 4, Byeongju Lee 4, Taeung Kim 2, Changwoo Lee 1.

EGIPAT-MAKEDONIJA 38:19 (20:6)

Egipat: Mohamed Mamdouh 8, Hassan Kaddah 6, Mohammad Sanad 5, Ahmed Hesham 4, Omar Elwakil 3, Yahia Omar 3, Ahmed Moamen 2, Ahmed Elahmar 2, Yehia Elderaa 2, Seif Elderaa 1, Ali Zein 1, Wisam Nawar 1.

Makedonija: Zharko Peshevski 3, Nikola Markoski 3, Kiril Lazarov 3, Martin Velkovski 2, Filip Kuzmanovski 2, Nenad Kosteski 2, Mario Tankoski 2, Darko Georgievski 1, Martin Popovski 1.

MAROKO-PORTUGAL 20:33 (12:12)

Maroko: Amine Harchaoui 5, Nabil Slassi 4, Mohamed Amine 4, Rezzouki Reida 4, Mohammed Ezzine 2, Mohamed Zaroili 1.

Portugal: Pedro Portela 9, Diogo Branquinho 5, Miguel Martins 5, Victor Iturriza 5, Andre Gomes 2, Antonio Areia 1, Belone Moreira 1, Fabio Magalhaes 1, Luis Frade 1, Leonel Fernandes 1, Rui Silva 1, Gilberto Duarte 1.

RUSIJA-SLOVENIJA 31:25 (16:13)

Rusija: Dmitrii Kiselev 6, Sergei Mark Kosorotov 6, Igor Soroka 6, Sergei Kudinov 3, Aleksandr Kotov 2, Roman Ostashchenko 2, Daniil Shishkarev 2, Aleksandr Ermakov 2, Dmitrii Zhitnikov 1, Denis Vasilev 1.

Slovenija: Jure Dolenec 6, Dragan Gajic 5, Stas Skube 3, Borut Mackovsek 3, Blaz Janc 2, Matej Gaber 2, Dean Bombac 2, Rok Ovnicek 1, Blaz Blagotinsek 1.

AUSTRIJA-FRANCUSKA 28:35 (13:17)

Austrija: Tobias Wagner 7, Lukas Hutecek 6, Nikola Stevanovic 4, Sebastian Frimmel 2, Boris Zivkovic 2, Robert Weber 2, Dominik Schmid 1, Julian Ranftl 1, Gerald Zeiner 1, Christoph Neuhold 1, Maximilian Hermann 1.

Francuska: Michael Guigou 4, Hugo Descat 4, Ludovic Fabregas 4, Luka Karabatic 3, Valentin Porte 3, Dika Mem 3, Nicolas Tournat 3, Jean Jacques Acquevillo 3, Romain Lagarde 2, Vincent Gerard 2, Kentin Mahe 2, Luc Abalo 2 .

ALŽIR-ISLAND 24:39 (10:22)

Alžir: Abdi Ayoub 5, Messaoud Berkous 4, Zohir Naim 3, Reda Arib 3, Nouredine Hellal 2, Daoud Hichem 2, Rahim Abdelkader 2, Hichem Kaabeche 1, Moustapha Hadj Sadok 1, Berriah Abderahim 1.

Island: Bjarki Mar Elisson 12, Olafur Andres 6, Alexander Petersson 4, Gisli Thorgeir 3, Oddur Gretarsson 3, Viggo Kristjansson 3, Arnor Thor Gunnarsson 2, Ellidi Snaer Vidarsson 2, Sigvaldi Bjorn 2, Arnar Freyr Arnarsson 1, Bjorgvin Pall Gustavsson 1 .

ČILE-ŠVEDSKA 26:41 (16:20)

Čile: Erwin Feuchtmann 7, Rodrigo Salinas 6, Esteban Salinas 4, Emil Feuchtmann 2, Benjamin Calleja 2, Javier Frelijj 2, Diego Reyes 1, Daniel Ayala 1, Sebastian Ceballos 1.

Švedska: Lucas Pellas 12, Lukas Sandell 6, Daniel Pettersson 5, Jim Gottfridsson 4, Valter Chrintz 3, Jonathan Carlsbogard 3, Linus Persson 3, Felix Claar 3, Alfred Jonsson 1, Max Darj 1.

ŠVAJCARSKA-NORVEŠKA 25:31 (13:17)

Švajcarska: Marvin Lier 7, Alen Milosevic 7, Lenny Rubin 4, Roman Sidorowicz 2, Cedrie Tynowski 2, Medhi Ben Romdhane 1, Samuel Zehnder 1, Andy Schmid 1.

Norveška: Sander Sagosen 11, Goran Sogard Johannessen 6, Harald Reinkind 5, Magnus Jondal 4, Bjarte Myrhol 2, Kristian Bjornsen 1, Christian O`Sullivan 1, Henrik Jakobsen 1.

Pozicije po grupama nakon dva kola:

Group E
France 4
Norway 2
Switzerland 2
Austria 0

Group F
Portugal 4
Iceland 2
Algeria 2
Morocco 0

Group G
Sweden 4
Egypt 4
Chile 0
Northern Macedonia 0

Group H:
Belarus 3
RHF 3
Slovenia 2
South Korea 0

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *