ŠOK U ALEKSANDRIJI: Hrvatska jedva spasila bod protiv Japana! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2021 ŠOK U ALEKSANDRIJI: Hrvatska jedva spasila bod protiv Japana!

ŠOK U ALEKSANDRIJI: Hrvatska jedva spasila bod protiv Japana!

Reprezentacija Japana napravila je jedno od najvećih iznenađenja u istoriji Svetskih prvenstava, odigravši nerešeno protiv velikog favorita Hrvatske u prvom kolu grupne faze Svetskog prvenstva u Egiptu. Predvođena Dagurom Sigurdsonom sa klupe, azijska selekcija je bila na korak do istorijske pobede nad evropskim veceprvakom, ali je to sprečio Ivan Čupić, realizovavši sedmerac deset sekundi pre kraja za konačnih 29:29 (14:17).

Anonimni Japanci oduševili su rukometni auditorijum fenomenalnom igrom, kakvu niko od njih nije očekivao, dok je Hrvatska od prvog minuta bila u kontra ritmu u oba pravca. Ne računajući početnih 1:0 za Hrvatsku, Dagurovi momci vodili su čitavim tokom meča, tokom prvog poluvremena čak i sa plus šest u dva navrata.

Hrvatska je tek sredinom drugog poluvremena uspela da dođe do egala, ali nijednom da pređe u vođstvo, propustivši četiri napada za preokret. Svaki put kada je delovalo da će favorit ipak prelomiti u svoju korist protiv autsajdera, usledila bi munjevita kontra i novo vođstvo Japanaca.

Poslednjih 10-ak minuta proteklo je u igri gol za gol, a „Kauboji“ na kraju mogu biti i zadovoljni izbegnutim porazom, pošto su do poravnanja stigli tek devet sekundi pre kraja, kada je iskusni Čupić realizovao sedmerac.

HRVATSKA – JAPAN 29:29 (14:17)

HRVATSKA: Pešić (7), Šunjić; Marić 7, Duvnjak 4, Horvat 3, Šarac 1, Štrlek 2, Čupić 2 (1), Musa, Mamić, Šebetić, Cindrić 4, Brozović 1, Mamić 1, Martinović 3, Šipić.

JAPAN: Sakai, Iwata (11); Kashakara, Kitazume, Narita 3, S. Tokuda 2, Watanabe 1, Doi 1, H. Motoki 4, Tamakawa 2, Yoshino 4, Agarie 5 (1), Demura, Mizumachi 3, Takano 1, R. Tokuda 3 (2).

SEDMERCI: Hrvatska 1 (1), Japan 4 (3)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta (Šarac 35, 46, Brozović 58), Japan 6 minuta (Takano 19, Doi 41, Mizumatchi 57).

IGRAČ UTAKMICE: Yuto Agarie

U prvom meču prvog kola ove grupe, Katar je bio bolji od Angole 30:25.