Đerona posle Alžira: Krenuli sa 50kg na leđima, ali držali se plana - Balkan-Handball.com
Naslovna SP 2023 Đerona posle Alžira: Krenuli sa 50kg na leđima, ali držali se plana

Đerona posle Alžira: Krenuli sa 50kg na leđima, ali držali se plana

Selektor reprezentacije Srbije, Toni Đerona, bio je zadovoljan urađenim u prvoj pobedi „orlova“ na Svetskom prvenstvu. U Katovicama je pao Alžir 36:27, a meč se odvijao prema očekivanjima…

• Zadovoljan sam, imamo bodove. Pobedili smo devet golova razlike i nemamo povređenih igrača. Očekivali smo da će biti teško na početku. Igrali smo prvo poluvreme sa tegom od 50kg na leđima, nije bilo lako početi turnir. Alžirci su bili hrabri, Gebdane je imao neke odbrane, Cupara takođe. U drugom poluvremenu smo držali kontrolu. Najponosniji sam što su se svi držali plana i niko nije postao nervozan. Došli smo ovde sa 18 igrača, nadam se uskoro i sa 19. Svi igrači imaju priliku da igraju, u zavisnosti od protivnika i dana. Iskoristićemo sve kvalitete naših igrača u zavisnosti od utakmice.