Hrvatska lako sa Belgijom, Šunjić maestralan - Balkan-Handball.com
Naslovna SP 2023 Hrvatska lako sa Belgijom, Šunjić maestralan

Hrvatska lako sa Belgijom, Šunjić maestralan

Bez naročitih problema, Hrvatska je opravdala ulogu apsolutnog favorita protiv Belgije, u najverovatnije pretposlednjoj svojoj utakmici na Svetskom prvenstvu. U laganom ritmu, autsajder je savladan 34:26 (21:13).

Briljantnu partiju odigrao je golman Mate Šunjić sa 19 odbrana, ali može se konstatovati i da su „Kauboji“ propustili priliku da ubedljivije trijumfuju, s obzirom da su na velikom odmoru imali plus osam na svom kontu. Bilo je i 11 razlike u nastavku, ali je svoj dan imao i Džef Letens pred protivničkim golom.

Teoretske šanse za četvrtfinale još uvek postoje, ali je uz pobedu nad Bahreinom potrebna i ubedljiva pobeda Egipta nad Danskom. Da li će zapravo iole realna šansa postojati, saznaćemo kada vidimo sa kolikom će razlikom Danska večeras savladati SAD.

Jedini rasplet događaja po kojem Hrvatska može u četvrtfinale jeste da Danska u ponedeljak izgubi od Egipta. U tom bi slučaju, uz pobedu Hrvatske nad Bahreinom, odlučivala gol-razlika. Ipak, Danska je tu i dalje znatno bolja jer ima +30 naspram hrvatskih +17, uz utakmicu manje.

Ipak, Hrvatska želi da se izbori makar za deveto mesto na turniru, koje vodi u kvalifikacije za Olimpijske igre.

Hrvatska – Belgija 34:26 (21:13)

HRVATSKA: Kuzmanović, Šunjić (18+1); Mihić, Duvnjak 2, Gojun, Kraljević, Šarac 2, Karačić 2, Musa 2, Šebetić 5, Cindrić 3, Martinović 5, Šušnja, Šipić 3, Glavaš 5 (2), Jelinić 5.

BELGIJA: Lettens (13 odbrana), van Hove; Kotters 4, Robyns 4, Braun 2, Spooren 3, Colman, Vancosen 3, Kedziora 1, Ooms 2, Danesi 1, Glorieux 2, D‘Hanis, Qerimi 4 (4), Gille, de Beule 1.

SEDMERCI: Hrvatska 2 (2), Belgija 5 (4)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta (Šarac 9, Jelinić 18, Martinović 33, Šušnja 36, Glavaš 39), Belgija 6 minuta (Denesi 22, Robyns 30, Colman 55)