Kroacija Kup: Hrvatska deklasirala Izrael i osvojila turnir pred put u Švedsku - Balkan-Handball.com
Naslovna SP 2023 Kroacija Kup: Hrvatska deklasirala Izrael i osvojila turnir pred put u Švedsku

Kroacija Kup: Hrvatska deklasirala Izrael i osvojila turnir pred put u Švedsku

Uposlednjoj utakmici Kroacija Kupa, ujedno i poslednjoj proveri pred odlazak na Svetsko prvenstvo, reprezentacija Hrvatske je u Poreču savladala Izrael 38:23 (20:10).

Raspucanim izabranicima Hrvoja Horvata, Izraelci nisu bili protivnik po meri, ali jesu prilika da se ekipa što bolje uigra pre puta u Jenčeping. Što se Kroacija Kupa tiče, Hrvatska ga je osvojila pobedama nad drugoplasiranom Makedonijom i trećeplasiranim Izraelom.

Pitanje pobednika nije se postavljalo. U odnosu na meč sa Makedonijom, selektor Horvat odlučio je da u sastav od 16 igrača uvrsti Slavića i Šušnju umesto Šunjića i Grahovca. Svi sem golmana i Duvnjaka su se upisali u strelce, a ponovo je najefikasniji bio Ivan Martinović.

HRVATSKA – IZRAEL 38:23 (20:10)

HRVATSKA: Slavić (5 odbrana), Kuzmanović (9+2. odbrane); Mihić 1, Glavaš 3, Musa 2, Duvnjak, Cindrić 5, Martinović 8 (4), Jelinić 1, Kraljević 2, Šušnja, Šipić 3, Srna 2, Šarac 1, Gojun, Karačić 5, Klarica 1, Šebetić 2.

IZRAEL: Shamir, Tepper (3+1), Shem Tov (3); Katz, Stelman, Bodenheimer 2, Cohen 8 (3), Dayan, Mosindi 5, Appo, Natsia, Oberman, Segal, Suissa, Sarfati 3, Peso 3 (1), Maman, Motola 1.

SEDMERCI: Hrvatska 7 (5), Izrael 7 (5)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta (Musa 2, Srna 15, Jelinić 26, 39), Izrael 8 minuta (Turkenitz 5 CK, Mosindi 30, Bodenheimer 48, Shem Tov 59)

Grupa G (Jenčeping): Egipat, Hrvatska, Maroko, SAD