Norveška i Nemačka za peto mesto - Balkan-Handball.com
Naslovna SP 2023 Norveška i Nemačka za peto mesto

Norveška i Nemačka za peto mesto

U mini polufinalu razigravanja od 5. do 8. mesta, Nemčka je posle produžetaka savladala Norvešku 35:34 (30:30;17:14), dok je Norveška mnogo lakše slomila otpor Mađarske – 33:25 (16:13).

Nemačka je vodila najvećim delom meča, ali je tek nakon dodatnih deset minuta slavila. Kester je postigao poslednji gol minut pre kraja, a kapiten Gola osvojio loptu nakon dobre odbrane i rešio pitanje pobednika.

Najefikasniji ponovo Juri Knor sa osam golova, šest je dao gola, po pet Kester i Hefner. U redovima „Faraona“, Eldera i Zein po sedam pogodaka.

Norvežani nisu imali problema da slome otpor Mađara.

Norway – Hungary 33-25 (16-13)

Norway: Sander Sagosen 7, Sebastian Barthold 4, Sander Overjordet 4, Petter Overby 4, Kristian Bjornsen 3, Goran Johannessen 3, Harald Reinkind 2, Christian O’Sullivan 2, Kevin Maagero Gulliksen 2, Magnus Abelvik Rod 1, Magnus Gullerud 1.

Hungary: Mate Lekai 6, Richard Bodo 5, Patrik Ligetvari 4, Pedro Rodriguez Alvarez 3, Adrian Sipos 1, Zoran Ilic 1, Bendeguz Boka 1, Bence Banhidi 1, Gabor Ancsin 1, Szabolcs Szollosi 1, Egon Hanusz 1.

U nedelju od 13.00 o sedmom mestu odlučivaće Egipat i Mađarska, a od 15.30 o petom nemačka i Norveška.