OPET "ONA SLOVENIJA": Poljaci "mutirani" u Katovicama! - Balkan-Handball.com
Naslovna SP 2023 OPET „ONA SLOVENIJA“: Poljaci „mutirani“ u Katovicama!

OPET „ONA SLOVENIJA“: Poljaci „mutirani“ u Katovicama!

Reprezentacija Slovenije odigrala je najbolju partiju u poslednjih nekoliko godina u prvom ozbiljnijem testu na SP 2023! Tim Uroša Zormana deklasirao je domaćina Poljsku 32:23 (17:11) pred 11.000 domaćih navijača u Katovicama i tako napravio najbolju moguću pozivnicu za derbi grupe sa Francuskom u ponedeljak koji će odlučiti o tome ko sa maksimalna četiri boda putuje u Krakov na drugu fazu.

Karakterno u odbrani, kreativno, onako kako to samo oni znaju u napadu, delovali su Slovenci u Spodeku. Bombač je dirigivao, Dolenec, Janc i društvo pogađali. Serijom 5:0 došao je slovenački sastav do 16:10 u intervalu od devet minuta koliko Poljaci nisu mogli do mreže protivnika. Tačku na sjajno poluvreme dao je Rok Ovniček.

Blaž Janc je u 45. minutu doneo fantastičnih +10 – 25:15 svom timu. Napravili su Poljaci mini seriju 3:0, koja je odmah vraćena zaključno sa golom Vlaha 28:18 u 53. minutu….

Sedam golova je postigao Dolenec (5 iz sedmeraca), šest Vlah i pet Janc. Baznik je imao pet odbrana, Moravski sa druge strane šest uz šest golova Morita.