Ponovo produžeci, i to dva: Egipat za gol bolji od Mađara za sedmo mesto na SP 2023 - Balkan-Handball.com
Naslovna SP 2023 Ponovo produžeci, i to dva: Egipat za gol bolji od Mađara za sedmo mesto na SP 2023

Drugu utakmicu zaredom, Egipćani su odveli u produžetke, ali su ovoga puta slavili. U borbi za sedmo mesto, nakon čak 80 minuta rukometa, pobedili su Mađarsku 36:35 (28:28, 17:11).

Nakon prvog poluvremena delovalo je da će imati mnogo lakši posao. Do samog finiša su održavali plus šest, ali su Mađari, slično kao protiv Islanda, uspeli da se vrate iz mrtvih, ovoga puta serijom 4:0 za konačnih 28:28.

Momci Ćeme Rodrigeza su uspeli i da povedu u dodatnom vremenu, ali su Egipćani bili snalažljiviji u poslednjih 60 sekundi dvoboja. Nakon, ispostaviće se pobedničkog gola Hešama, mladi Zoran Ilić je postao tragičar zbog lošeg pokušaja dodavanja u poslednjem napadu.

Blistao je Ali Zein sa čak 12 golova, dok su ga sa po pet pratili Hešam, El Vakil i Mamdu. Na drugoj strani, po sedam puta su pogađali Lekai i Bodo.

Podsetimo, peto mesto osvojili su Nemci pobedom nad Norveškom.