"Lavice" savladale i Rumuniji; Crna Gora obezbedila plasman u glavnu fazu SP - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP JAPAN 2019 „Lavice“ savladale i Rumuniji; Crna Gora obezbedila plasman u glavnu fazu SP

„Lavice“ savladale i Rumuniji; Crna Gora obezbedila plasman u glavnu fazu SP

Stefan Branežac

„Lavice“ nastavljaju da nižu pobede na Svetskom prvenstvu u Japanu, pred izabranicama Pera Johanson položila je oružje i Rumunija, 27:26 (11:12). Pobeda Crnogorki vredna je plasmana u glavnu fazu turnira, samim tim balkanska selekcija ostala je u trci za medalju i zadržava priliku da obezbedi plasman na kvalifikacije za Olimpijske igre. Poslednji meč u grupi C, Crna Gora će odigrati u petak od 7 časova, kada će izaći na megdan Španiji.

Crna Gora – Rumunija 27:26 (11:12)

Hala: Prefektural Gimnazija, Kumamoto

Sudije: Kristiansen – Hansen (Danska)

Crna Gora: Rajčić 2 odbrane – 1, Radičević 6, Jauković 4, Klikovac 1, Nenezić, Ujkić, Premović, Bulatović 3, Brmović 1, Batinović 7 odbrana, Mugoša, Ramusović 1, Mehmedović 2, Despotović 2, Raičević 6, Grbić

Rumunija: Udristiu 3, Pristavita, Neagu 11, Perianu 4, Ciuka, Dedu, Dumanska 8 odbrana, Pintea 2, Florika, Dače 4, Polokoser, Ostase, Serafiseanu, Zamfiresku, Juganu 2, Viziti

Neizvesnih prvih 30 minuta susreta u dvorani „Prefektural Gimnazija“ u Kumamotu, samo su bili nagoveštaj šta bi publika mogla da vidi u nastavku sureta. Crnogorke su vodile u početnoj trećini prvog poluvremena, nakon čega Rumunija preuzima primat na terenu. Raspucana Kristina Neagu (6 golova u pp) bila je najzaslužnija za vođstvo svog tima na poluvremenu, 12:11.

Zatim je usledila prava drama. „Lavice“ nisu najbolje ušle u drugo poluvreme, Neagu je nastavila gde je stala, a Rumunke su u 46. minutu bile na velikih + 4 (21:17). Nakon toga, Crnogorke su delovale kao „furija“, nivo agresivnosti u odbrani podignut je na viši nivo, kao plod toga došli su laki golovi iz tranzicije, Milena Raičević i Jovanka Radičević rešetale su mrežu Dumanske, a tačku na seriju 7:0 izabranica Pera Johansona, stavila je Đurđina Jauković, 24:21 (52.).

Povratka za Rumunke, ispostaviće se, više nije bilo, iako su uspele u nekoliko navrata da priđu na gol zaostatka. Marina Rajčić zabeležila je ključnu intervenciju na 60 sekundi pre kraja susreta, sačuvavši na taj način gol viška svom timu. Konačan rezultat postavila je Dače svojim četvrtim golom na meču, dovoljno da ublaži poraz svog tima, 26:27.

Crnu Goru su do četvrte pobede i plasmana u glavnu rundu Svetskog prvenstva, predvodile Jovanka Radičević i Milena Raičević sa po šest golova, dva manje postigla je Đurđina Jauković. U taboru Rumunije, Kristina Neagu bila je bolja od ostalih sa 11 pogodaka.

U poslednjem kolu, Crna Gora i Španija će u derbiju odlučivati o prvom mestu u grupi, a taj susret na programu je petak od 7 časova.