Odlična otpor Srbije favorizovanim Norvežankama - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP JAPAN 2019 Odlična otpor Srbije favorizovanim Norvežankama

Odlična otpor Srbije favorizovanim Norvežankama

Uprkos odličnoj igri, reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Norveške 25:28 (12:13) u trećem kolu grupe A na Svetskom prvenstvu u Japanu. U jednoj od najboljih utakmica u dosadašnjem delu takmičenja u Kumamotu, glavne zvezde bile su nemačke sudije Kutler i Merc.

Najbolje srpske rukometašice će u duelima sa Holandijom i Slovenijom odlučivati o plasmanu u glavnu fazu takmičenja.

SRBIJA – NORVEŠKA 25:28 (12:13)
Kumamoto
Akva dom
SRBIJA: Risović jedna odbrana , Tomašević 11 odbrana, Radosavljević, Trifunović, Števin 1, Lavko 3, Nikolić 4, Janjušević, Kojić, Pop Lazić, Radojević 2, Obradović, Jovović, Stoiljković 4, Liščević 6, Cvijić 5
NORVEŠKA: Arncen 7, Loke 2, Skogrand 2, Vade 1, Oftedal 7, Aune 4, Silje Solberg 13 odbrana, Bratset 1, Pedersen, Fauske, Hogdahl, Jakobsen, Bakerud, Herem 4, Sana Solberg, Tomas
SEMAFOR: 2:4 (9.) 6:4 (14.) 8:6 (17.) 11:19 (23.) 11:12 (28.) 15:15 (34.) 17:19 (41.) 20:23(49.) 21:25 (52.) 24:26 (58.)

Odbrana sa Katarinom Tomašević između stativa omogućila je koncentraciju i kod napadačkih akcija na startu duela sa najuspešnijom nacijom u ženskom rukometu u poslednje dve decenije. Serijom 4:0, golovima Lavko, Nikolić i Liščević, Srpkinje su naterale selektora Norvežanki Torira Hergeirsona da zatraži tajm-aut pri rezultatu 6:4 u 14. minutu.

Igrao je tim selektora Ljubomira Obradovića raznovrsno u napadu, a opasnost je pretila sa svih pozicija i to je rezultiralo dominacijom skoro pa do kraja prvog poluvremena (11:9, 23.). U poslednjoj fazi prvog dela, Marija Obradović dobila je crveni karton, (posle nezasluženog prvog isključenja), pto je omogućilo Norvežankama da na odmor odu sa prednošću.

Razbranila se Silje Solberg i raspucala iskusna Stine Oftedal, koje su bile glavni razlozi za prednost Norveške od četiri gola (19:23 i 21:25), ali se Srpkinje nisu predavale. Posle tajm-auta norveške klupe (22:25) u 55. minutu, srpski tim smanjio je na -2 sa koliko se ušlo (24:26) u 58. minut kada je Katarina Tomašević odbranila sedmerac.

Napad za -1 osujetila je sudijska odluka posle koje su Dragana Cvijić i klupa dobili isključenja, tako da je u završnici Norveška imala dve igračice više na terenu.