Srbija savladala Sloveniju posle drame! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP JAPAN 2019 Srbija savladala Sloveniju posle drame!

Srbija savladala Sloveniju posle drame!

Reprezentacija Srbije savladala je Sloveniju 29:27 (12:11) i tako izborila plasman u glavnu fazu takmičenja na SP 2019.

Srpkinje u dalju borbu ne prenose bodove, a ukrštaju se sa grupom gde su plasman već obezbedile selekcije Južne Koreje i Nemačke.

Slovenke će kao pete u borbu od 17. do 20. mesta.

SRBIJA – SLOVENIJA 29:27 (12:11)
Kumamoto
Akva dom
SRBIJA: Risović , Tomašević , Radosavljević, Trifunović, Števin , Lavko , Nikolić , Janjušević, Kojić, Pop Lazić, Radojević , Obradović, Jovović, Stoiljković , Liščević , Cvijić
Slovenija:
SEMAFOR: 0:5 (9.) 4:6 (12.) 10:10 (20.) 12:11 (28.) 15:12 (35.) 20.23 (45.) 25:24 (51.) 27:25 (55.)

Slično utakmici sa Holandijom, loše su otvorile odlučujući meč najbolje srpske rukometašice. Povele su Slovenke 5:0 posle devet minuta igre, kada su usledili golovi Liščević i Stoiljković, kojima se pokrenula srpska selekcija. Lavko i Pop Lazić su svojim golovima uspeli da uspostave balans na terenu do 20. minuta, kada je viđeno prvo izjednačenje – 10:10.

Četvrti gol Pop Lazić doneo je prvo vođstvo Srbiji u 28. minutu, a sa tim rezultatom (12:11) otišlo se na odmor.

Serija Srpkinja na startu drugog dela – 15:12, nije bila nagoveštaj bolje igre, s obzirom da su Stanko i Gros iskoristile veliki broj tehničkih grešaka u napadu srpskog tima da dovedu svoj tim do +3 , 20:23 u 45. minutu, što je bio težak trenutak za sastav selektora Ljubomira Obradovića. Par odbrana Katarine Tomašević, golovi Lavko, Obradović, Pop Lazić i Trifunović, vratili su Srbiju u vođstvo 27:25 u 55. minutu.

Vratile su se Slovenke na 27:27 dva minuta pre kraja, imale i brojčanu prednost, ali je Kristina Liščević postigla gol za 28:27, nakon čega je Jelena Trifunović „ukrala“ loptu za novi napad. Posle tajm-auta usledio je novi gol Liščević za pobedu.