Danci i Šveđani sve bliži Hamburgu - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2019 Danci i Šveđani sve bliži Hamburgu

Danci i Šveđani sve bliži Hamburgu

U subotu je u Herningu, u Jyske Bank Boxen dvorani odigrano dva susreta F grupe, glaven faze 26. Svetskog prvenstva u rukometu za muškarce. Pobede su zabeležile selekcije Danske i  Švedske.

Švedska je u prvom meču dana u Herningu ubedljivo savladala Tunis 35:23 (19:14).  Tunišani su viceprvaku Starog kontinenta parirali sve do 20-og minuta, kada je na scenu stupio Zahrison, koji je Šveđanima doneo +4. Nešto ubedljiviju prednost, koja je nagovestila pravi potop afričke selekcije doneo je Ekberg, koji je dva minuta pre kraja prvog poluvremena pogodio za 19:13. Izabranici selektora Andresona, i pored ubedljie prednosti, nisu odustajali od svoje igre u drugom poluvremenu. Vrlo lako su kontra napadima stizali do golova, konstantno povećavali razliku, te se zaustavili na 35 postignutih golova. Kada je reč o listi strelaca, Andreas Nilson je bio nepogrešiv sa sedam golova, dok je bez promašaja bio i Kim Anderson, koji je četi puta pogađao metu rivala.

Jedan od dva domaćina šampionata, kao i pretendenata na titulu, glavnu fazu je takođe otvorio pobedom, ovoga puta, „stradali“ su Mađari – bilo je 25:22 (15:10). Danci su se samo naočigled rezultata mučeli protiv Mađarske, koja je tokom čitavog toka meča bila u zaostatku, koji je varirao od tri do pet golova. Ponovo je Hansen bio glavna zvezda na parketu Jyske Bank Boxing dvorane, postigavši sedam golova, te uz golmana Grina (12 odbrana) nosio dance do pobede. Sa druge strane, najraspoloženiji u selekciji Mađarske bio je Zoltan Szita sa pet golova.