Danska slomila Švedsku u nastavku, imamo li finale pre finala? - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2019 Danska slomila Švedsku u nastavku, imamo li finale pre finala?

Danska slomila Švedsku u nastavku, imamo li finale pre finala?

Nakon trijumfa Danske nad Švedskom 30:26 (13:13), poznati su polufinalni parovi 26. Svetskog prvenstva. U petak će se u Hamburgu sastati Nemačka – Norveška i Danska – Francuska.

Šveđanima je za prolaz među četiri najbolje selekcije bila neophodna pobeda od najmanje tri gola razlike u Herningu protiv domaćina. Sredinom prvog poluvremena delovalo je da bi vicešampion mogao da napravi podvig, ali je faktor koji je prelomio na stranu Danske, samim tim i Norveške, bio je sjajni golman NIklas Landin.

DANSKA – ŠVEDSKA 30-26 (13-13)

DANSKA: Mikkel Hansen 6, Magnus Landin 5, Rasmus Lauge 4, Lasse Svan 4, Nikolaj Øris 3, Anders Zachariassen 2, Nikolaj Markussen 2, Henrik Toft 2, Mads Mensah 1, Morten Olsen 1.

ŠVEDSKA: Jerry Tollbring 8, Mattias Zachrisson 4, Albin Lagergren 3, Linus Arnesson 3, Andreas Nilsson 2, Kim Andersson 2, Kim Ekdahil 1, Andreas Palicka 1, Niclas Ekberg 1, Simon Jeppsson 1.

Iako je ostvarila svih osam pobeda do ove utakmice, Danska je bila u opasnosti da u slučaju poraza od pet golova razlike ostane bez plasmana u polufinale. Kada su kola krenula nizbrdo u prvom poluvremenu, osetila se nervoza u igri Hansena, Laugea i drugova, ali 10-ak minuta vrhunske partije Šveđana bilo je nedovoljno da se napravi iznenađenje.

Posle početnih 3:1 i 5:3 za Dansku, momci Kristijana Andresona su, na krilima maestralnih odbrana i bačenih kontri Palićke preokrenuli i poveli sa 12:9.

Međutim, tada je Danska značajno pojačala odbranu, stigla do izjednačenja do odlaska na odmor, a u drugom poluvremenu dominirala, ponajviše zahvaljujući odbranama raspoloženog Landina.

Nemačka će kao pobednik grupe. Nemačka će kao pobednik grupe E igrati protiv Norveške, a Danska kao pobednik grupe F protiv Francuske, u utakmici koja bi mogla biti finale pre finala, pogotovu ako uzmemo u obzir da se finalna utakmica igra u Herningu.