Francuzi ponovo bolji od Slovenaca - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2019 Francuzi ponovo bolji od Slovenaca

Francuzi ponovo bolji od Slovenaca

Reprezentacija Slovenije pretrpela je i drugi poraz u francuskom Ruenu 29:21 od selekcije domaćina. Tim Veselina Vujovića pružio je dobar otpor u uvodnih 45 minuta aktuelnim svetskim šampionima koji se spremaju za odbranu titule na turniru Nemačkoj i Danskoj. U 42. minutu Slovenci su bili samo na gol zaostatka, ali je domaći sastav dodao gas i došao do ubedljive pobede.

FRANCUSKA: SLOVENIJA 29:21 (13:11)
Francuska: Dumoulin, Remili 2, Nyokas 1, Lagarde 1, Mem 4, Tournat, Gerrard, Mahe 2, Grebille 2, Abalo 4, Sorhaindo, Guigou 5, L. Karabatić 3, Fabregas 1, Claire 2, Dipanda, Porte 1, Caucheteux 1.

Slovenija: Blagotinšek 2, Verdinek, Henigman 2, Kavtičnik 1, Janc 3, Dolenec 2, Poteko, Kodrin 1, Gaber 2, Šoštarič, Ferlin, Ovniček, Lapajne 1, Špende 1, Bombač 4, Mačkovček 2, Kastelic.