FRANCUZI PONOVO PREJAKI ZA "ORLOVE" - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2019 FRANCUZI PONOVO PREJAKI ZA „ORLOVE“

FRANCUZI PONOVO PREJAKI ZA „ORLOVE“

Dvadesetdva minuta vrhunske igre srpske reprezentacije nije bilo dovoljno ni za jednocifren poraz protiv branioca titule na 26. Svetskom prvenstvu – 32:21 (15:12). Francuska je ponovo lako izašla na kraj sa „Orlovima“, iako je nakon prve trećine utakmice delovalo da će, ako ništa, momci Nenada Peruničića uspeti da pruže otpor sličan braziskom dan ranije.

Ipak, od pomenutog dela meča Francuzi su pokazali mnoge kvalitete, a Srbi očekivane slabosti, te je pitanje pobednika rešeno već u 40 minutu.

Nakon startnog remija sa Rusima u grupi A, Srbija je doživela prvi poraz, a Francuska ostvarila drugu pobedu na planetrnom takmičenju.

SRBIJA – FRANCUSKA 21:32 (12:15)

Dvorana: „Mercedes Benc arena”

Gledalaca: 12.853

Sudije: Gjeding i Hansen (Danska)

Sedmerci: Srbija 3 (3), Francuska 5 (4)

Isključenja: Srbija 8, Francuska 4 minuta

SRBIJA: Pušica 2, Vorkapić, Orbović 3, Vujić 1, Verkić (5 odbrana), Radivojević 6 (1), Nenadić, N. Ilić, Mošić 4, V. Ilić 3 (3), Nikolić, Kukić, Marsenić 2, Obradović, Cupara (sedmerac).

FRANCUSKA: Dumolan, Renmili 5, Lagarde 2, Mem 3, Žerar (11 odbrana), Mae 4 (1), Grebil 3, Engosan 2, Abalo 2, Soraindo, Gigu 3, L. Karabatić 1, Fabregas 5, Kler, Dipanda, Port 2.

Fantastična igra u 6-0 defanzivnoj zoni, ubojitost hrabrog debitanta Mošića i odlična organizacija napada Kukića prouzrokovali su početno vođstvo Srbije od 4:2, a kasnije i konstantno vođstvo od +1 u igri gol za gol. Za nešto više falio je golmanski učinak, kojeg među srpskim stativama nije bilo.

Takva konstalacija na snazi je bila do 22. minuta, kada je Srbija vodila sa 9:8. Remili je u 24. doneo prvo vođstvo svom timu, tokom intervala od šest minuta bez pogotka Srbije. Podrazumeva se, favoriti su to znalački kaznili i poveli sa 13:9, potom i 15:11, pre nego što je Ivan Mošić zaslužio glavnu ulogu u svim rukometnim špicama, savladavši Žerara sa 15 metara iz slobodnog bacanja po isteku 30. minuta.

-SJAJNA ODBRANA I PAMETAN NAPAD DRŽALI SRBIJU U VOĐSTVU 22 MINUTA

-PRVO VOĐSTVO FRANCUSKE U 24. MINUTU

-JEDNA ODBRANA CUPARE U 30 MINUTA, NASPRAM SEDAM ŽERARA

-SEDAM MINUTA BEZ GOLA SRBIJE U FINIŠU PRVOG DELA

-JEDAN GOL SRBIJE U PRVIH 11 MINUTA NASTAVKA – SEDAM FRANCUZA

Atmosfera na terenu sa kraja prvog dela meča prenela se i u na startu nastavka – Srbija je gubila sve više lopti, a Francuska sve lakše dolazila do golova i konstantno uvećavala vođstvo. u 41. minutu, na semaforu je pisalo 22:13. Pitanje pobednika bilo je rešeno. Sve što je Srbija učinila vredno pomena do kraja je serija 3:0 za 23:17, nakon par odbrana Svetislava Verkića. Nezaustavljivi Remili je ekspresno i brutalno reagovao, postigavši tri gola u seriji 5:0, za 28:17 u 50. minutu.

Sledi dan pauze za selekcije iz grupe A. U ponedeljak, Srbija igra najvažniju utakmicu protiv Brazila (15.3o),  a Francusku očekuje lak zadatak protiv Koreje (20.30).