HEP Kup 2019: Hrvatska ostavila Crnu Goru na -12 - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2019 HEP Kup 2019: Hrvatska ostavila Crnu Goru na -12

HEP Kup 2019: Hrvatska ostavila Crnu Goru na -12

Reprezentacija Hrvatske ubedljivo je savladala selekciju Crne Gore 34:22 u prvom meču na HEP Kupu u Poreču. Sastav Line Červara nije imao problema da dođe do pobede, iako su Crnogorci korektno odigrali prvih 30 minuta posle kojih su bili na dva gola zaostatka (14:12).

Serijom 5:0 Mandića, Cindrića i Jaganjca, otvorili su domaćini drugo poluvreme i nagovestili epilog (19:12). U 46. minutu je Ivan Vida postigao gol za 26:16…

Miloš Vujović je bio najefikasniji u redovima „lavova” sa sedam golova, Nemanja Grbović i Stefan Čavor su dali po četiri. Vuko Borilović je odbranio šest od 25 šuteva.

Kod Hrvata su najbolja bila leva krila Manuel Štrlek sa šest i David Mandić sa pet pogodaka, dok su Jaganjac, Cindrić i Horvat završili duel sa po tri gola.