Norvežanima skandinavski derbi u Herningu – „pala“ Švedska! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2019 Norvežanima skandinavski derbi u Herningu – „pala“ Švedska!

Norvežanima skandinavski derbi u Herningu – „pala“ Švedska!

Selekcija Norveške zabeležila je i drugu pobede u glavnoj fazi grupe F, 26. Svetskog prvenstva u rukometu. Samo dan nakon pobede nad Egiptom, u Jyske Bank Boxen dvorani u Herningu „pala“ je i Švedska – bilo je 30:27 (17:14).

Bolje je nominalni gost otvorio duel, od prvog trenutka bio u rezultatskom suficitu, a napad izabranika Kristijana Bergea izvanredno je predvodilo levo krilo Magnus Jondal. Nastavio vicešampion planete i u drugom poluvremenu da odgovori na svaki potez Šveđana, kojima ovog popodneva ni golmani nisu bili na očekivanom nivou. Norveška je u 37. minut preko Jondala stigla do +7, i praktično osigurala novu pobedu, te stigla do šestog boda, isto koliko ima i Švedska i Danska, koja ima utakmicu manje.

Kada je reč o strelcima, najviše se istakao pomenuti Magnus Jondal sa 11 golova, dok je Sander Sagosen dodao 7. Sa druge strane, Andreas Nilson je bio najbolji pojedinac u napadu drugog tima Evrope sa pet golova.

Švedska – Norveška 27-30 (14-17)

Švedska: Andreas Nilsson 5. Hampus Wanne 5, Niclas Ekberg 3, Simon Jeppsson 3, Kim Andersson 3, Lukas Nilsson 3, Kim Ekdahl 2, Frederic Pettersson 1, Albin Lagergren 1, Linus Arnesson 1.

Norveška: Magnus Jondal 11, Sander Sagosen 7, Magnus Rod 4, Kristian Bjornsen 3, Christian O´Sullivan 3, Bjarte Myrhol 2.