"Orlovi" poraženi od Nemaca, od 17. do 20. mesta sa Bahreinom - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaSP 2019 „Orlovi“ poraženi od Nemaca, od 17. do 20. mesta sa Bahreinom

„Orlovi“ poraženi od Nemaca, od 17. do 20. mesta sa Bahreinom

Reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Nemačke 23:31 (12:16) u utakmici petog kola grupe A na Svetskom prvenstvu u Berlinu. Sa pobedom, remijem i tri poraza, „Orlovi“ su zauzeli peto mesto u grupi i boriće se za plasman od 17. do 20. mesta u Kopenhagenu.

Naredni rival srpskih rukometaša je selekcija Bahreina. U borbi za plasman igraće još selekcije Austrije i Argentine.

SRBIJA – NEMAČKA 23:31 (12:16)
Mercedes Benc Arena
Gledalaca – 14.000
SRBIJA: Pušica, Vorkapić 3, Orbović , Vujić 2, Radivojević 2, Nenadić, Ilić 6 (4), Mošić 2, Ilić V 2, Nikolić, Kukić 2, Milić 2, Marsenić 1, Obradović, Milosavljev (tri odbrane i sedmerac), Cupara 1 (7 odbrana)
NEMAČKA:  Hajnefeter 10 odbrana, Volf, Genshajmer 2, Lemke, Vinček 2, Vide 3, Pekeler 2, Vajnhold, Štrobel 1, Fet 2, Grecki, Zemper 2, Muše 5, Bom 3, Kolbaher 4, Druks 4
SEMAFOR: 4:3 (8.) 7:7 (14.) 10:11 (22.) 11:14 (26.) 14:17 (37.) 16:22 (44.) 16:26 (49.) 20:26 (53.)

U grotlu „Mercedes Benc Arene“ u Berlinu dobro su se snašli „Orlovi“ na startu duela sa domaćinom. Započeo je selektor Peruničić utakmicu sa bekovskom trojkom Mošić-Vujić-Milić, koja je u par navrata uspela da nadigra snažnu nemačku odbranu. Preko kapitena Nemanje Ilića povela je Srbija u osmom minutu 4:3, a šansu da se dobra igra u napadu još više kapitalizuje sprečavao je raspoloženi Silvio Hajnefeter, koji je poluvreme završio sa osam odbrana.

Prvim golom na Svetskim prvenstvima, mladi 20-godišnji desni bek Metaloplastike, Milan Milić, izjednačio je na 7:7 u 14. minutu. Imala je Srbija priključak i posle gola Bogdana Radivojevića za 10:11 u 22. minutu, kada su se Nemci preko Mušea i Pekelera odvojili do odmora na +4, iskoristivši i brojčanu prednost na terenu posle dva vezana isključenja u srpskom timu (jedno posle nepravilne izmene).

Imali su Orlovi šansu da preko Stefana Vujića dođu na -2 u 38. minutu, ali je Silvio Hajnefeter odlično intervenisao. Pivotmen nemačkog tima Janik Kolbaher držao je domaćina u vođstvu sa tri vezana gola (15:20, 42.). Ponestalo je ideje srpskom napadu, a sa druge strane, ređali su se golovi kao na traci. Serijom 4:0, evropski šampioni iz 2016. godine, došli su do maksimalnih + 10 (16:26).

Pokušaj nemačke klupe da igrom 7 na 6 poveća prednost, osujećen je sa tri gola u praznu mrežu Vorkapića i Cupare, a posle pogotka kapitena Nemanje Ilića rezultat je bio 20:26 u 54. minutu.