Tanja Ašanin i Ana Kojić u Mošonmađarovaru - Balkan-Handball.com
Naslovna Transferi Tanja Ašanin i Ana Kojić u Mošonmađarovaru

Tanja Ašanin i Ana Kojić u Mošonmađarovaru

Mađarski prvoligaš Mošonmađarovar angažovao je dve levoruke rukometašice iz srpske Superlige – desnog beka Tanju Ašanin (24) i desno krilo Anu Kojić (23). Obe su potpisale dvogodišnji ugovor sa novim klubom.

Ašanin je stasala u RK Bijelo Polje i Trebjesi, odakle je 2018. prešla u Budućnost. Nije se dugo zadržala u najvećem crnogorskom klubu, već je prešla u Jagodinu, sa kojim je osvojila dve titule, Kup, kao i Superkup Srbije. Na završnom turniru Kupa Srbije je proglašena i za najbolju igračicu, a sada će imati šansu da se dokaže i na najvećoj sceni.

Ana Kojić je takođe osvajala trofeje u Srbiji, ali u dresu Bekamenta – jedno prvenstvo i tri nacionalna Kupa. Usledio je poziv Krim Merkatora, a potom i pozajmica Kastamoni, sa kojom je osvojila turski šampionat.

Mošonmađarovar je ove sezone napravio fantastičan uspeh osvojivši treće mesto u jakoj mađarskoj ligi, iza novog prvaka Ferencvaroša i Đera.