Đukićevi Izraelci pobrinuli se za tužan kraj Makedonije (27:33) - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaU20 AUSTRIA 2014 Đukićevi Izraelci pobrinuli se za tužan kraj Makedonije (27:33)

Đukićevi Izraelci pobrinuli se za tužan kraj Makedonije (27:33)

Milan Krasić
2 komentari

Liberty, Luziano, Kalderon, Peres… Ne, ne radi se o Kipu slobode, nekom brazilskom fudbaleru, španjolskom košarkašu ili izraelskom predsjedniku. Spomenuta četvorka je dio rukometne reprezentacije Izraela koju je Dragan Đukić senzacionalno doveo na EP u Austriju, a oni su mu se odužili pobjedom, jedinom na turniru, protiv Makedonije. U borbi za 15. mjesto. Ili ako hoćete za izbjegavanje fenjera. Izrael je nakon 33:27 (18:10) osvojio 15., a Makedonija zadnje 16. mjesto za igrače do 20 godina.

Nakon proteklih dva tjedna u Linzu i Traunu to čak i ne možemo nazvati senzacijom jer je Izrael imao dobivenu utakmicu protiv Bjelorusije, vodio 3-4 razlike Šveđanima, igrao u skladu svojih mogućnosti, dok je Makedonija potpuno podbacila i konačnih -6 protiv motiviranih Izraelaca još čak i dobro izgleda. Povremeno je bilo i 10 razlike, a Izrael je na prelazu dva poluvremena igrače Zorana Petkovskog, koji su bili u strašnom grču, ostavio čak 15-ak minuta bez postignutog gola i od 10:9 odjurio na 20:10. Utakmica je bila riješena već nakon 30-35 minuta. Rezultatski gledano, realno gledano bila je gotova nakon 10-ak minuta jer je govor tijela makedonskih igrača sugerirao da se oni nisu ovdje došli boriti i spasiti malo obraza. Nije ih se čulo na parketu.

Austrijski sudački par koji je vodio utakmicu, mladi i loši Florian Hofer i Andreas Schmidhuber, ne znaju previše rukomet, nemaju osjećaj, pa često nisu znali ni što sviraju, ali oni nisu i ne mogu biti razlog makedonskog poraza. Prije se treba osvrnuti na 8 izgubljenih lopti Manaskova i Filipa Taleskog u prvih 30 minuta. Izgubili su poluvrijeme 18:10, a bilo bi debelo preko 10 da Ivanovski nije obranio 7 lopti, Izraelci promašili nekoliko kontri. Kada je Borjan Mađovski dobio direktni crveni karton u 14. minuti šanse su postale minimalne, a Bojan Mađovski je na najgluplji mogući način u 42. minuti zaradio treće isključenje – igranjem nogom. Još jedan podatak zorno prikazuje koliko su bili izvan utakmice – promašili su tri uvodna sedmerca (Manaskov, Popovski i J. Talevski), pa je Davitkovski zabio, samo da bi i on naredni promašio (sedmerci 2/6).

Sve u svemu, bilo je to tužnih 60 minuta koje treba što prije zaboraviti, dati malo odmora klincima koji će se priključiti ekspediciji za EP U18 u Poljskoj i onda odigrati daleko bolje. Od ovog ovdje svi su očekivali više, a iako je momčad dosta tanka, moralo se bolje i više. Počevši od obrane pa nadalje… (M. Krasić)