Naslovna EHF EURO 2022 VIDEO: Jonson promašio, a Rajnkind pogodio Svetsko prvenstvo!

Fantastična rukometna drama viđena je u duelu za peto mesto, koje je donelo Norveškoj i direktan plasman na Svetsko prvenstvo koje je narednog januara na programu u Švedskoj i Poljskoj.

Norvežani su slavili nakon produžetka 34:33 (27:27;16:12), ali su ponovo bili blizu tome da od gotovog naprave veresiju.

Islanđani su u drugom poluvremenu nadoknadili zaostatak i došli u odličnu poziciju da dobiju meč – nakon što su odbranili poslednji napad protivnika u 60. minutu, Jonson je imao sjajnu priliku da sa svoje polovine pogodi praznu mrežu i nagradi Island na sve lepo što su prikazali na ovom turniru.

Ipak, promašio je, pa je meč otišao u doigravanje. Tamo su se reprezentacije smenjivale u vođstvu, pre nego što je Rajnkind odlučio sjajnim udarcem, poslednjim na meču. Pogledajte kako je to izgledalo: