Pretkvalifikacije LŠ: Zaječarke "tri od tri" pred put u Dansku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaZaječar Pretkvalifikacije LŠ: Zaječarke "tri od tri" pred put u Dansku

Pretkvalifikacije LŠ: Zaječarke "tri od tri" pred put u Dansku

Rukometašice Zaječara, trijumfalno su završile turnir pretkvalifikacija za Ligu šampiona u slovačkim Mihalovcima. Treća pobeda, zabeležena je nad turskim šampionom, Uskudarom 34:27 (15:12). Ne tako lako, kao u prethodna dva duela sa šampionima Češke i Slovačke, izašle su izabranice trenera Markova na kraj sa Turkinjama, delimično i zbog činjenice da ovaj meč nije imao rezultatski značaj, a da su Zaječarke već obezbedile prvo mesto (gol razlika +30).

Vodile su Zaječarke u prvih petnaestak minuta, zahvaljujući dobroj igri u odbrani, koja je bila bolji deo ekipe. Nakon vođstva od 6:3, pa 8:5, sledi pad u igri, a Turkinje to kažnjavaju serijom od 5:0 za vođstvo – 8:10 u 22. minutu. Bolja igra u odbrani, po koja odbrana Terese Pislaru, angažovana Jelena Erić u napadu i rastrčana Jovana Bartošić u kontri, donose kontra-seriju od 5:0 u korist „Amazonki“ – 13:10 u 28. minutu. Sa takvim odstojanjem, otišlo se i na odmor.

Nisu samlele svoje protivnice Zaječarke, kao što je to bio slučaj početkom drugog poluvremena u prethodna dva meča, ali im nisu ni dale da dođu do egala. Realizovani sedmerci pomenute Erić, i bolji učinak Mange i Vučković u napadu, drže srpskog šampiona na pristojnom odstojanju. U 43. minutu je bilo 22:17, a sedam minuta kasnije 27:20, kada trener turske ekipe traži tajm-aut, međutim, sve je već bilo rešeno.

Zaječar je uradio ono što se od njega očekivalo. Ubedljivo je osvojio prvo mesto na turniru, a ljubitelji rukometa sa nestrpljenjem očekuju 17. septembar i okršaj sa rumunskim vicešampionom, Klužom, u Danskoj.  Da podsetimo, u drugom polufinalu kvalifikacija, sastaju se danski Viborg i ruski Rostov. Samo pobednik, izboriće plasman u EHF Ligu šampiona.

Zaječar – Uskudar 34:27 (15:12)
Mihalovce
Chemkostav Arena
Gledalaca – 300
Sudije: Plotnikov i Kavešnikov (Rusija)
Zaječar: Mišković pet odbrana i sedmerac, Matić 1, Peraica, Jukopila, Bartošić 4(1), Erić 9(4), Pislaru osam odbrana i sedmerac, Vrdoljak, Vučković 5, Nikolić 2, Georgijev, Nišavić 1, Pop Lazić 4, Moise, Milanović 3, Mange 5.
Trener. Dragan Markov
Uskudar: Rombesku, Atalaj 3, Ozturk 1, Jumer, Kalis, Jilmaz C 2, Jilmaz B 3, Jilmaz J 4, Capar 15 odbrana i gol, Atabaj 2, Aksu 3, Adijaman, Sevgilican 1, Akgun, Sahin 3, Ilkova 5
Trener: Inci Serkan
Kretanje rezultata: 4:2 (9.) 8:6 (17.) 8:10 (22.) 13:10 (28.) 20:16 (41.) 28:20 (51.) 30:23 (55.)