0 od 3: Budućnost lako pala u Odenzeu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet 0 od 3: Budućnost lako pala u Odenzeu

0 od 3: Budućnost lako pala u Odenzeu

Rukometašice Budućnosti ubeležile su i treći poraz u isto toliko mečeva DELO EHF Lige šampiona, pošto su lako položile oružje na gostovanju Odenzeu – 30:21 (12:8).

Još uvek rovit i oslabljen tim Dragana Adžića, bio je nemoćan protiv danskog tima na čijem je golu briljirala Holanđanka Tes Vester. Ako se tome doda zabrinjuvajuće veliki broj izgubljenih lopti Podgoričanki, ubedljiv poraz bio je neizbežan.

Za razliku od prve dve utakmice protiv Podravke i CSKA u kojima je Budućnost odigrala fenomenalno prvih 20 minuta pa onda pala, protiv Odenzea je bilo loše od samog početka, mada su gošće u prvom poluvremenu propustile nekoliko napada za vođstvo, pre nego što se protivnik napravio ozbiljniju razliku.

Kola su nastavila da se kreću nizbrdo i u drugom poluvremenu, pa je u 38. minutu na semaforu pisalo 17:11. Nije pomogao ni tajm-aut Adžića, crnogorski šampion je nastavio da greši, a Odenze je to iskoristio da poveća vođstvo i trijumf učini ubedljivijim, mada je u jednom trenutku imao i +11 na svom kontu (29:18).

ODENZE – BUDUĆNOST 30:21 (12:8)

ODENZE: Rajnhart (tri odbrane), Vester (sedam odbrana i dva sedmerca), Ombak 2, Kindbel 3, Abing 2 (2), Johansen, Da Silva Kintino 8, Iversen 3, Grot 1, Larsen, Hald, De la Kur 1, Ikehara, Hejlund 5, Valen, Elver 5.

BUDUĆNOST: Atingre (pet odbrana), Arenhart (dve odbrane), Petrović, Radičević, Gugač, Džaferović, A. Marsenić, Brnović 4, Pino 2 (1), Maslova 2, Ramusović, Lekić 6 (2), Mehmedović6 (2), Kadović, Grbić 1, Vukčević.