23 GOLA BRESTU U 120 MINUTA! Hrvatska dobija novu rukometnu zvezdu Dejanu Milosavljević! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet 23 GOLA BRESTU U 120 MINUTA! Hrvatska dobija novu rukometnu zvezdu Dejanu Milosavljević!

Krilatica da i u porazima ima nešto dobro, mogla bi se iskoristiti u sumiranju utisaka sa isforisanog produženog vikenda ženske EHF Lige šampiona koji je doneo dvomeč Podravke i francuskog Bresta u „kao duh“ praznoj dvorani u Koprivnici.

Tim Zlatka Saračevića nije uspeo da iznenadi favorizovanog rivala, jednu od najkvalitetnijih ekipa u Evropi. U oba navrata Francuskinje pojačane sjajnim internacionalkama poput Gulden, Gros i Pop Lazić, pokazale su svoj nivo. U prvom meču bilo je 33:29 , dok je u revanšu u kome je Brest bio fiktivni domaćin, finalni rezultat glasio 32:25.

Najbolji deo tima iz hrvatske ženske rukometne prestonice bila je Dejana Milosavljević (26). Bek Podravke koja je u Koprivnicu stigla 2018. godine, a za reprezentaciju na velikim takmičenjima debitovala na EURO 2018, postigla je 23 gola na dve utakmice. U prvom meču 12, u drugom 11, ukupno 97 za nepune tri sezone u EHF Ligi šampiona.

Milosavljević se nalazi na spisku selektora Šoštarića za nastupajuće EURO 2020.