+6 U DANSKOJ: Budućnost najbliža Budimpešti - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet +6 U DANSKOJ: Budućnost najbliža Budimpešti

+6 U DANSKOJ: Budućnost najbliža Budimpešti

Zorica Radojkovic

Kako se i očekivalo, Budućnost je nastavila trijumfalni niz u mečevima Lige šampiona i pokazala zašto pretenduje na osvajanje elitnog takmičenja. Na gostovanju u Danskoj „stradao“ je Viborg, 22-28(11-13), iako je pružao dostojan otpor u dobrom delu meča. Puno rezultatskih turbulencija je obeležilo meč. Budućnost je u prvom poluvremenu imala +5 (7-12), da bi u drugom poluvremenu oko 50.minuta imala -1(21-20). Ipak u poslednjih deset minuta, Adžićeve devojke su ubacile u neku petu brzinu i furioznom završnicom obezbedile veliku zalihu pred revanš u Podgorici 12.aprila. Bulatović i Skov su pogodile po 8 puta, Neagu je bila strelac 6 golova, a Cvijić 5.

U preostalim mečevima četvrtfinala, pobede su u prvim mečevima zabeležili Vardar, Baia Mare i Larvik.