ARKUS: Šampion poklekao na startu, Mladost odnela bodove iz Inđije - Aleksandra Vasić srušila Kikindu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet ARKUS: Šampion poklekao na startu, Mladost odnela bodove iz Inđije – Aleksandra Vasić srušila Kikindu

Železničar nije dobro krenuo u odbranu titule, dok je Mladost najavila visoke domete ove sezone. Tim iz Nove Pazove slavio je u Inđiji 25:28 (12:16).

Ekipa Slavka Krnjajca ima maksimalan učinak iz dve utakmice, dok je za Železničar ovo bio prvi meč, pošto je u 1. kolu bio slobodan.

Gošće su najavile pobedu od samog starta, kada su povele sa 3:0 i 5:1.  Devojke Vlade Šimičiča nijednom nisu uspele da anuliraju zaostatak iz uvodnih minuta. Mladost je sredinom nastavka imala i velikih plus sedam, pre nego što su domaće prišle na 25:27 tri minuta pre kraja. Ipak, nisu uspele u preostalom vremenu da postignu nijedan pogodak.

Leposava Glušica sa sedam, Jelena Knežević sa šest i Jovana Ćazić sa pet golova (bez promašaja) predvodile su pobednika, dok je na drugoj strani Dunja Tabak bila najefikasnija sa šest.

Neizvesnije je bilo u Šapcu, gde je Medicinar savladao Kikindu 29:28 (15:15), golom Aleksandre Vasić deset sekundi pre kraja. To je bio njen jedanaesti pogodak, koliko je na drugoj strani postigla Teodora Đukičin.

Važan doprinos pobedi Medicinara dale su Jovana Dragosavljević sa sedam i Ivana Cvetinović sa šest golova, odnosno Ninoslava Cvejić sa 12 odbrana. U timu Kikinde, odlična je u Đukićin bila Linea Čočaj sa osam pogodaka.

U nedelju se sastaju još Radnički-Bor (18.00) i Pančevo-Naisa (18.00), dok je za ponedeljak od 19.00 zakazan derbi između Bekamenta i Jagodine.