ARKUS (ž): Sara Garović brojala do 15, Bekament ubedljiv u Kragujevcu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet ARKUS (ž): Sara Garović brojala do 15, Bekament ubedljiv u Kragujevcu

ARKUS (ž): Sara Garović brojala do 15, Bekament ubedljiv u Kragujevcu

Odigrano je pet mečeva drugog kola ARKUS lige za dame – najuzbudljivije je bilo u Šapcu, gde je Medicinar golom razlike savladao Vrbas. Jagodina je kod kuće deklasirala Crvenu zvezdu, dok je Bekament BB ubedljivo slavio u Kragujevcu, na krilima nezaustavljive Sare Garović koja se zaustavila na 15 golova.

16.30 NAISA-VOJVODINA

Rukometašice Bora – RTB bile su uspešne na gostovanju Mladosti, pošto su u Novoj Pazovi slavile rezultatom 29:25 (16:13). Na krilima Magdalene Malenović, Tamare Simonović i Marine Lalić, koje su po sedam puta zatresle mrežu protivnica, Bor je došao do prve pobede u novoj superligaškoj sezoni. Priznanje za igračicu utakmice otišlo je u ruke kapitena Tamare Simonović. U domaćem sastavu sa šest pogodaka izdvojila se Jelena Bulatović.
Uzbudljiv i neizvestan duel odigrale su u Šapcu igračice Medicinara i Vrbasa. Domaći tim je, posle 30 minuta igre, otišao na pauzu mirne glave, uz prednost od pet golova (20:15) i vođstvo tokom celog prvog poluvremena. Gošće su poravnale rezultat u 44. minutu (25:25) i sve do kraja susreta disale za vratom protivnicama. Na kraju ipak pobeda Medicinara 33:32, a za najkorisniju igračicu proglašena je Ana Tomković, koja je bila osmostruki strelac. Sa dvocifrenim učinkom u postavi Vrbasa meč je završila Paula Holc Makedo, koja je postigla čak 13 golova.
Rukometašice Jagodine nastavile su u istom ritmu, upisavši još jednu ubedljivu pobedu u ARKUS ligi, a ovoga puta protivnice su im bile igračice Crvene zvezde. Aktuelne šampionke su na svom terenu slavile rezultatom 37:18 (21:11), pa posle dva odigrana kola imaju stopostotan učinak i impresivnu gol-razliku: +39. MVP priznanje otišlo je u ruke Nikolete Pejović, koja je meč završila sa šest pogodaka na svom kontu. Devet golova upisala je Nataša Lovrić, dok se u poraženom sastavu izdvojila Aleksandra Mitić sa sedam.
Sara Garović vodila je do trijumfa ekipu Bekamenta BB na gostovanju Radničkom u Kragujevcu – 23:33 (13:19). Ona je čak 15 puta zatresla mrežu protivnica, ali je za dobru partiju titulom najbolje igračice nagrađena Andrijana Ankić (1 pogodak). Kod domaćina istakla se Teodora Veličković sa sedam postignutih golova.
Poslednja utakmica drugog kola igra se u nedelju od 16:30, kada će Naisa ugostiti Vojvodinu.

Tekst: ARKUS